Messerschmitt bf 109 E-3, Heinz Bar, Academy 1/72

Previous topic - Next topic

Bojan Ue

Ovu maketu sam farbao po sastavnici i nadam se da Academi nije pogresio jer nisam uspeo naci ovakav profil na netu. Uglavnom se na netu mogu naci profili iz bitke za Britaniju sa zutim nosem. Po sastavnici aparatom je pilotirao Heinz Bar tokom kampanje u Francuskoj. Od nekih sitnijih dorada su hidraulicni vodovi na nogama stajnog trapa, pojasevi u kabini od Tamija maskirne trake i bakarne licne i ove antene koje sam razvukao od rama. Upotrebljene boje su Model Master autentik RLM 02, Humbrol 30 i 65. Malo sam se mucio sa dekalima jer su tvrdoglavi ko mazga pa mi kod pojedinih nije pomogao ni Micro Set ni Sol pa se zato vidi silvering. Farbano je sve cetkicom uz pomoc Tamija maskirne trake.
                                
Pozdrav!

Profa

Lep rad za četkicu :super
Na fotkama se ne vidi - jesi li okrenuo izduve, s'obzirom da su izliveni naopačke?
Što se silveringa tiče, teško da će ti tu pomoći hemija, uglavnom pomaže sjano lakiranje pre i mat posle...
Mislim da je ovaj avion dosta prikazivan po raznim knjigama, al'ih nemam sad pri sebi pa ne mogu da proverim... :headbang
Bogu fala što sam Lala! :)

EMIL

Lepo! I ja planiram uskoro da pocnem da radim tamiya bf-109 e-3 sa dekalima battle of britain- eagle day. Mozete li mi samo reci kojom ste tehnikom postigli ljustenje boje i cadjavost iza izduva? Hvala!

Kerber

Lepo.
Ja za ovaj profil nisam bas siguran koliko je tacan, posto ga nisam vidjao po knjigama, ali , ne znaci da ovakav nije postojao, bar pre farbanja nosa i kormila na repu.
Academy, k'o Academy...na ovoj maketi su se bas ogresili, al' to sad nije do tebe. Mogao si malo vise da se obavestis o ovom tipu aviona, jer sama maketa ima vise gresaka, koje se mogu doterati, uz malo vise truda, al' sad..gotovo. Da ne ispadne - posle bitke svi generali.
Ovaj karmanov slivnik, iznad krila, obicno su farbali, ako su ga farbali, u crno, zbog manje vidljivog prljanja trupa od izduvnih gasova. Tesko da je bio RLM71, pa ako te ne mrzi, to mozes da popravis.
Cisto i uredno. Dobar posao.
Pozz !


InFlames

odlicna maketa! svaka cast na radu sa cetkicom!

flyingm

Lepo uradjena maketa. Čisto i sa četkicom  :love

Uff!

Šteta zbog plastike jer mislim, da od modernih maketa Emila nema promašenije od ovog Academyevog.
Npr. Hobby Boss ima puno tačniji oblik od ovog.

Imaš talent i osvojene tehnike potrebne za ovaj hobi. I baš zbog toga trebaš biti pažljiviji kod odabira.

Sretno!

Josip

dusko

Odlicno i najvaznije da si zadovoljan svojim radom.

flyingm

Quote from: JŽ on 08-07-2010, 21:54:03
Uff!

Šteta zbog plastike jer mislim, da od modernih maketa Emila nema promašenije od ovog Academyevog.
Npr. Hobby Boss ima puno tačniji oblik od ovog.

Imaš talent i osvojene tehnike potrebne za ovaj hobi. I baš zbog toga trebaš biti pažljiviji kod odabira.

Sretno!

Josip

I ja upravo radim ovog Academy-evog Emila u 1:72, ali iz bitke za Britaniju (Bf-109E-3) s tim što sam kupio extra dekale za aparat Adolfa Galanda :)
A jel bi mi neko rekao, ako ga ne mrzi, koje su to sve velike i kardinalne greške na ovom modelu napravljene od strane Academiy-a. Ako mu nije mrsko može da proširi spisak i onim srednjim i manjim greškama ;)
Inače maketa lepo izgleda na prvi pogled tj. na "oko"

Hvala
flyingM  :pilot

Najkardialnija greška po mome mišljenju je, da jednostavno nije pogođen kako treba. Čudan, čoškast i previše izdužen nos npr. Ostalo valjda klapa i detalji nisu slabi ali meni jednostavno nije dovoljno reprezentativan.

Mada ne treba, da se previše obazireš na moje mišljenje ;)

Josip

Pop


Izuzetno uredan i cist rad. Steta sto nije na tacnijoj maketi.  :-\

Neca i Misko

gde si nasao kukasti krst ??? ja sam trazio u engleskoj, kad sam bio, i nema nigde   :headbang :doh

voja


Neca i Misko

gledao sam u Model Zone i u prodavnici pored RAF muzeja i nema nigde. rekli su mi da se jako tesko to moze naci u evropi.
hvala za sajt, tamo cu uzeti  :D