Mig-19S 1/72 Plastyk

Previous topic - Next topic

UrbanKnight

Mig-19S iz prijateljskog nam Pakistanskog vazduhoplovstva.


To bi trebao da bude ovaj avion. Inace prosao je jedno tuce remonta gde je posle svakog boja drugacija.



E evo i slichke  :D


Kratku recenziju ova makete sam uradio ovde:
http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,9082.0.html

E sad jos par reci sto se tice problema pri sklapanju:

- Najteze je bilo uklapanje staklica!!!  :uaaa Ko je radio ovu maketu, zna o cemu govorim. Strava i uzas.             + Dekali odlicno lezu, gotovo da nema govora o silveringu.
- Takodje uklapanje rephih horizontalnih povr. je nesto manji problem od ovog gore.                                             + Ostatak se lepo uklapa, mislim podnosljivo
- Ne postoji dekal za ove tanke crvene linije, pa se snalazite.

Treba obratiti paznju na teg u nosu aviona.

Boje su sve revel i to svetlo plava 49, tamno siva 74 i svetlo siva 374.

Od dorada, produbio sam korito prednjeg tocka, i nesto malo oko kokpita. I tako. Generalno sam zadovoljan. Cita li ovo neko?  :)
I tako, aj sad kritikujte.

dragan_mig31

jako lep mig-19.imam slican ovakav ali sa egipatske oznake.cekao sam da ovo uradis vec duzeg vremena :P sve za pet a jedino sto sam primetio su krivi tockovi jer su malo na unutra.ostatak za pet.farbanje je prva liga i ostarivanje je izvrsno ispalo.sta je sledece?

Kerber

Ja dobih odgovor na pitanje posttavljeno Draganchetu, pa -hvala ! (kad sam mu pisao, tvoj rad jos nije bio postovan ovde).
Iako je , znaci, uklapanje ne bas za 10, izvukao si lepo avionche.
Sad, o bojama, ja ne bih, jer ne znam bas sigurno kako su ih stvarno radili, pa svako nase, maketarsko  farbanje, moze da prodje.
Pitanje je i boja na fotkama, znamo koliko umeju da zbune.
Mozda si ga, po meni, vise ogulio, tu i tamo, i to krupno, ali, ukupan utisak je veoma dobar.

UrbanKnight

Ma tockovi  :-\ Takvi su da bi mogli da se okrecu. Tj. Landaraju. Al kad se malo nameste, stoje dobro  :)  Nisam hteo da ih lepim, vec sam vrucim srafcigerom malo istopio visak osovine.

Evo:


A sto se tice ove dorade korita prednjeg tocka.



I tako.
A, to sa guljenjem farbe... mnogo lako se pretera  :P

Sledece, malopre sam najavio kod peleta, tanderdzet SFRJ, i imam jedan F-5 u radu... pa sta ispadne prvo  ::)

dragan_mig31

odlicno :) bas mi je drago da su tockovi ok :)

PELE

Staklic je i meni problem, zato me mrzi da ga zavrsim...  ;D

Fenomenalan MiGonja, nemam apsolutno nikakvu zamerku! Svaka cast!


Pozz

mikoyan

Meni so ovaj rad bas svidja. Svaka cast!

dusko

Odlicno lepo lepo si ogulio boju samo dodaj jos malo tragova curenja ulja i itd.Pozdrav i da sledeca bude kao ova maketa ako ne i bolja.

Sandman

Mozda si malko vishe ogulio boju nego bi trebalo, ali ne kvari mnogo opshti utisak.

Svidja mi se efekat pre/postshadinga na rezervoarima za gorivo, s tim shto malo samo uze da ih odradish na sledecoj maketi, ili pak da ih malko prekrijesh bojom kamuflaze - za razmeru daju utisak preshirokog prljanja.

Takodje, predlazem da ovaj efekat na sledecoj maketi probash i na linijama panela - moze jako lepo da poboljsha izgled kamuflaze ;)

Savet za tochkove - bolje ih zalepi, jer ovako kad se okrecu nemaju nikakvu svrhu (maketa ionako nije za "voznju" po "stajanci" :D), a pritom ce maketa imati stabilniji oslonac na podlogu i manje shanse da se stajni trap polomi.

U svakom sluchaju lep rad i osvezenje za forum jer si uradio neshto shto je mala egzotika po pitanju oznaka i kamuflaze...

menestenasli


drakii

Dopada, ali me zivo zanima odakle nama prijateljska vazduhoplpvstva bre komshija, pozdrav

Milan18111

#11
Meni se dopada.
Ne bih se slozio da si preterao sa guljenjem farbe.
Na onoj fotografiji pravog aviona mnogo je vise mesta na kojima je boja oguljena nego sto si ti to uradio.
Trebalo bi samo da su  sitniji za tu razmeru ali sta je tu je.
Sve pohvale za Migonju.

Pozdrav,
Milan

Suhoj


UrbanKnight

#13
Lele sta su si komentari. A svidja vam se a?  :)

@drakii  ja mislim da izraz tradicionalno i prijateljsko ( u duhu)  nase diplomate koriste uvek bez obzira koja je zemlja u pitanju.  ;D


Sto se tice guljenja farbe. Pokusao sam: so, morsku so, maketa je letela u muskolo 1 put... i tako na kraj aluminijum boja i cackalica. Jeste mislim da je trebalo sitnije.
Uglavnom sam zadovoljan, veoma.

Hvala na sugestijama i pohvalama :)


Goran A.

Nije lose, ima tih pakistanaca jos zanimljivijih. Akrilne boje se lako skidaju selotejpom a i efekat je dobar.