f 86 d

Previous topic - Next topic

modellius

u pauzama od zidarsko molerskih radova na bf110 finisirao sam ovo, posto je maketa radjena "out of box" nisam hteo da smaram sa slikama u izgradnji posto i nema sta da se vidi.... maketa je pro modeller, lako i brzo se sastavlja, a kvalitet je odgovarajuci tako da su neke dorade sasvim suvisne, jedina samogradnja su merdevine, traktorce je dato u kutiji, prikolica verlinden a figure esci ground crew...e da, razmera 1/48, bice jos koji busen trave u pukotinama i koja mrlja od ulja ali maketa je 99.98% gotova. pozdrav



i na kraju naravno

Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Suhoj

Odlican je , svaka cast!

tenk

eto covek u" pauzi" kaze...svaka cast stvarno je odlican! :cheers
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

menestenasli


Kerber

Nema sta, odlican je.
Cudo da se nisi odlucio za neki iz nase "ergele"...posto ih je bilo i kamuflaznih i srebrnih, al' sad, ovaj je bas kako treba.

mikoyan

Ovo je ispalo boli glava! Super! Ocekivano!

gmiserbia

Odlicno je uradjen samo cinimi se da se suvise sjaji. :think

Milan18111

Nista manje se nije moglo ni ocekivati od tebe.
Prelep rad,svaka cast.
Jedno pitanje....stajanku si sam napravio?Na koji nacin?

Pozdrav,
Milan

Profa

Odličan je, Deki :super
Moje pitanje, a odnosi se i na Lekićevu konstataciju: da li je bio NMF ili obojen srebrno (tj. aluminijum)? Ako je bojen, onda je OK da je ovako sjajan (isto su lakirani), a ako je bio NMF trebalo bi da je baš to, tj. malo manje lak a više metalize...
Bogu fala što sam Lala! :)

modellius

kao referencu za denise the menace sam koristio fotke koje sam nasao, e sad tu ima fotki i sa stajanke i u muzeju, u oba slucaja sjaji se u p.m. tako da sam i ja radio sjajnog a ne metalize varijantu, u sustini kako lekic kaze, nema pravila najbolje je oslanjati se na fotke kod ovih ptica to je jedino sigurno, on inace odstupa od ostalih f86 i u tome sto mu je sredina krila farbana u belo a ne u sivo kao na ostalim....

stajanka je gips + glet masa + static grass, opisao sam u topicu o mi 24.....
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

dusko

 :mjetalOdlicno i nisam ocekivao da ces uraditi nesto lose,kao si radio simulaciju korozije na traktorcetu?

UrbanKnight

^ korozija je fenomenalna, a vidim da ga uopste nisu pazili, maska hladnjaka mi deluje iskrivljena u dnu  :)

Obicno izbegavam da komentarisem van moje razmere (1/72)  :) al ajd sad. Ostatak diorame je odlican, ne mogu da nadjem nista sto mi se ne dopada.  :)

dragan_mig31

odlicna maketa.jako realsitican finish.