F-16C block 25 Hasegawa 1/72

Previous topic - Next topic

mikoyan

Pozdrav svima drugari maketari!
Evo da predstavim moj poslednji rad. U pitanju je Hasegawa f-16c, manje vise svima dobro poznata maketa. Ono sto mi je bilo bitno, je da prema evidencijskom broju aviona vidim kom bloku pripada i u pitanju je blok 25. Pa sam prema tome i radio avion, sto ce reci, uklonio mali usisnik vazduha na sredini vertikalca koji je Hasegawa dala. Osim toga napravio sam od stirena ojacanja na trupu aviona tipicna za blok 25. Reference sam nasao na netu, i cini mi se da su vrlo pouzdane.  Dodao sam i mali usisnik vazduha tipican za C varijantu,sa donje strane trupa, odmah ispod topa, kao i mali L profil sa suprotne strane isto tipican za C varijantu. Sto se bojenja tice, sve je radjeno free hand, boje su Gunze i lakirano Humbrol lakom.  Radjen je i preshading i postshading, nekako sam zeleo da uradim izandjanu masinu. Korisceno je nesto Tamiya weathering-a, kao i suvih pastela. Naoruzanje standarno iz kutije, osim raketa AGM-78. Sve u svemu, avionce radjeno za moju dusu:-)



UrbanKnight

Uhhh... Al si pogodio prljanje po turpu odozgo, dekali odlicno legli...  :super

Pitanje, poklopac kabinskog prostora - staklic mi deluje mutan, ili su to take slike?

gmiserbia

I meni se cini da je mutno...

menestenasli

Super je! Sta si mu radio sa staklom od kabine?

Sandman

prljanje linija panela, pogotovo onih na ledjima je odlichno ispalo, i jako podseca na ono shto smo imali prilike da vidimo uzivo na Batajnichkom aeromitingu proshle godine!

shto se tiche poklopca kabine na nekim slikama deluje mutno a na nekim deluje kao da je samo refleksija  :-\ jesi li pokushavao da uradish tzv. "canopy tinting" pa si nehotice zamutio staklo ili nam se samo prichinjava?

mikoyan

U pravu ste ljudi sto se kanopija tice. Probao sam da odradim "canopy tining" al' sam u...ro i nije bas nesto uspelo. Radio sam sa tamiya smoke i clear yellow, al' ocigledno sam prskao sa vecim pritiskom, pa je ispalo zamuceno. Cak sam i polirao sa polir pastom, al' dzabe. Dobro, covek se uci dok je ziv. Nije mi bila namera da prikrivam bilo sta, da jeste ne bih ni postavljao maketu na Kutak. Jednostavno sam to zaboravio na napomenem. Hvala na ostalim pozitivnim kritikama.

Sandman

mozda bolje da si Future/Pronto pomeshao sa nekom bojom pa u to potopio poklopac kabine  :-\

mikoyan

@sandman - razmisljao sam i o toj varijanti, al' kao ajde da probam sa airbrush-em.  :headbang Sledeci put je sigurno pronto varijanta.

Suhoj

Fino izgleda.
Prljanje mi se svidja. :)


flanker

Baš lepo, kabina ne smeta, nije strašno.
Jedino što nisam nikad video bilo koji F-16 sa AGM-78, a ne znam da li je block 25 ožičen i za HARM. Naravno naoružanje može lako da se promeni.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

mikoyan

@Dusan - hvala na komentarima! Iskreno, ne smata mi mnogo, a i uzivo nije bas toliko mutno da bih odradjivao naku hirurgiju na maketi. ostavicu ga ovako, a sledeci put znam sta cu da radim.
Pozz
@ flanker - iskreno, ja sam nasao samo jednu sliku f-16 sa AGM-78, na forumu sajta f-16.net. Doduse u pitanju je f-16b. Ono sto me je navelo da postavim AGM-78 je to sto sam na istom sajtu,a smatram ga pouzdanim, nasao da f-16 moze da nosi AGM-78. Eto, cisto radi neke raznolikosti. A i AGM-78 je raketa starije proizvodnje, tako da pripada porodici ARM, HARM je vec AGM-88. Po posto je ovaj avion medju prvim f-16C ikada proizvedenim, dakle blok 25, verovatno da je mogao da nosi i AGM-78. U ostalom, nije vise ni bitno......
Pozz

modellius

Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

dusko

Dopada mi se realno i lepo izgleda.

Milan18111

Maketa ostavlja veoma lep utisak.
Pljanje je odlicno uradjeno,odaje utisak kao da se radi o pravom aparatu.
Svaka cast.

Pozdrav,
Milan