P-39Q Airacobra - Academy 1:72

Previous topic - Next topic

milogor_strashni

Ovo je druga vojna maketa koju sam ikada uradio.. dakle, josh uvek sam "maketarski shegrt" :)
s obzirom da bih voleo da neke od mojih narednih maketa budu savrsene bash kao i makete koje sam video na ovom forumu, razna misljenja, saveti i sugestije su dobrodoshli.


flanker

Fotke nisu baš najbolje, ali mi deluje sasvim u redu. Malo mi je čudna zvezda na trupu, kao da je svetlija, jel to tako treba?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

milogor_strashni

to su dekali koje sam dobio :(
mada mislim da je svetlo i blic (slikano nocu) malo doprinelo tom utisku

Profa

Za drugu sasvim OK - ima još da se radi na teoriji, ali se to stiče kroz praksu ;)
'Leba ti, sredi podešavanja na Photobucketu da ti izbaci "?action=view&current=", tj. da ne ide na album nego da samo prikaže sliku...
Bogu fala što sam Lala! :)

milogor_strashni

hvala profo... pronasao sam uputstvo ovde na forumu i izgleda da sam resio problem...

modellius

za drugu maketu super! napredujes krupnim koracima, vise nego odlicno! :cheers
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

LordNelson

Maketa je odlicno uradjena.  :super Aircobra mi je mnogo simpatican avion, uskoro bi trebalo da pocnem da radim jednog u 1/48...

matilda

lepo si ti to nakalemio. za drugu po redu,stvarno...
superica je,vidim i prljao si ga malo i wash mu odradio...
za svaku pohvalu.
stevan

PELE

Za drugu maketu... zaista impresivno!  :bravo

Samo nastavi da radis!


Pozz

Kerber

Odlicna Kobrica !
Sad me podseti da imam 2 u ne bas dobrom stanju (godine su ucinile svoje), i to jos Hellerove, pa cu da ih nadjem i postavim na MK, ako su im svi delovi na broju.

BTW, jel zna neko, koja je jedinica ovakva kobra a koja ona sto ima samo beli prsten oko nosa i beli rep? Bez belih napadnih ivica.
Nisu isti ni FG/FS/AF...al'  bas stakvu sto je davao Heller (ko se seca sda ba stoga...hehehehe), ne mogu da nagazim na netu....

milogor_strashni

@Kerber
iz knjige - Aircraft of the Aces - P39 Airacobra Aces of ww2 (Osprey) pise sledece.. (iz stranica gde se opisuju kamuflaze)
beli prsten, beli rep -> P39L :
362nd FS/357th FG, Hayward, California, September 1943

(iz uputstva za sklapanje)
bele napadne ivice, beli rep
P-39Q : 71st TRS/82nd TRG 1944

ako stignem, postavicu screenshot-ove svih maski iz ove knjige


Kerber

Quote from: milogor_strashni on 28-08-2010, 15:56:27
ako imas te skenove, daj ovde, nemam tu knjigu, pa ne bi bilo lose...
Negde sam video i fotku tih Kobri, ali, po podlozi i palmama okolo, kao i po stanju farbe na avionu, rekao bih da je sa Pacifika ili Nove Gvineje...tamo su ih valjda dosta koristili (Q- verziju) za napad na zemaljske ciljeve.

milogor_strashni

#12
Evo shema



Pozdrav

pekar

Pa šegrtu naš za sad si dobar u svom hobiju .
Avionče je dobro urađeno samo malko više da se umaže tj.uprlja i ja tu više ništa ne bi pipkao mada može i ovako .
Samo budi uporan i nemaš briga.
Dobar šegrt!
IL-76

dusko

Odlicno mladicu talenat se odmah primeti.