Italeri JU87 1:72

Previous topic - Next topic

dusko

Pozdrav postovane kolege evo posle malo neckanja resih da podelim sa Vama moj poslednji projekat (koji je kolega Milan zapoceo jos davno) i zalepio polutke trupa i eto igrom slucaja nakon toliko vremena stiglo je do mene i konacno zavrsih.Maketa je Italerijeva i sto je za pohvalu veoma je precizni odlivena tako da je milina za rad narocito za one sa manje iskustva i slabijim zivcima :D.Kao na svakom projektu i ovde sam probao neke nove tehnike tako da je svaka maketa neka vrsta probe za pojedine efekte.Slike nisu najbolje ali se nadam da cu uskoro slikati u malom boljim uslovima pa da utisak bude bolji.Hvala i kolegi Divcu na pomoci.


menestenasli

Lepa stuka, inace jedan od lepsih aviona po meni.

flanker

Deluje lepo, a ova zimska šema ima poseban šmek.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Kerber

Interesantna sema, mada mi je malo diskutabilna u pogledu istorijske tacnosti, al' nema veze - atraktivna je, pleni. Imala je ranije neka shema slicna ovoj, za Rudelovu stuku, sa sevronima, al' ni za nju nisam nasao potvrde, pa je ne preporucujem (Simon Satz je autor), ako se nekom radi slicna...
Ova Italerijeva Stuka ima malo detalja koje treba srediti (spoljni oklop kod pilota, zadnja antena u trupu  iza zadnje kabine, malo pod krilima oko nekih panelcica, i sami topovi), ali, i ovako deluje dobro. Imam ovu stuku, mada u Zvezdinom pakovanju, pa sam zato dosao do ovih zakljucaka, a uporedjivao sam je sa Academijevom...Mozda malo bolji rad oko precki na kabini, malo su musavi...
Sve u svemu - vrlo dobro !

djos & filip

Nisam uporedjivao ovu varijantu od razlicitih proizvodjaca, tako da temu o  tacnosti prepustam boljim poznavaocima.

Ali sto se tice kako je maketa odradjena, skidam kapu. Ova kamuflaza stvarno izgleda prelepo. Bele stuke su mi uvek bile problematicne i iskreno pokusavam da pobegnem od njih. Ali kad vidim ovakav primerak , vuce me da se bacim u avanturu.

Po meni, sve od kamuflaze pa do prljanja je veoma lepo ispalo.

Svaka cast

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

zamorano

Ha, konačno jedna Štuka koja šarama podseća na - štuku! ;D. Znam da njihova štuka nije isto što i naša, ali ko ih pita... Dobra je. Malo taj poklopac kabine odskače, ali kod Italerija su problemi sa poklopcima redovna stvar, ni ja to nikad ne uspevam da utrefim pa neću da kritikujem druge ;).

Pozdrav!


Profa

Rad odličan, a Italeri k'o Italeri :doh... Loši dekali, slabo pasovanje kabine, ponekad promašeni paneli... :headbang
Sve u svemu, petak za trud!
Bogu fala što sam Lala! :)

Zoki969

Ma super je !!!
Bravo i svaka cast  :cheers

misa

I meni se sviđa. Verujem da deluje baš atraktivno sa police. Samo nastavi tako.

Pozdrav,
Miša :)

JUNKERS

Nice.... A li me nesto podseca na Fujimi-jevu Stuku.

mikoyan

Uh, ovo je bas dobro i ako nisam lubitelj propeleraca. Pozz