Kfir C-7 Italeri 1/72

Previous topic - Next topic

sezan

Italeri ,solidan,ima promasenih stvari ali moze da se uradi solidna maketa za vitrinu!"Sportska" ,kako ja znam da kazem !Ima gresaka i proizvoljnih resenja (posebno sto se farbanja tice),i to je to!Unapred zahvaljujem na kritikama!






"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA



Mikoyan29

WOW! Mnogo lepo si ga odradio svaka cast, bas interesantna sema!  :super
MK "Oluj"

Kerber

Malo zbrzan, ali, dobar.
Mogao si da mu malo otvoris ove male usisnike...felne na tockovima i rakete su mu malo "igrackaste", pa mu to malo kvari opsti utisak, ali, dobro je...za kratko vreme je radjen, pa je to verovatno doprinelo.
Mozes ti puno bolje.
Pozz !

Profa

Finije izgleda uživo, Bane. Što se mene tiče, rakete su uvek malo igračkaste i kvare utisak samog aviona (zato nikad i ne stavljam podvesno naoružanje), a ovaj je, naročito u ovoj šemi, jako lep!
Bogu fala što sam Lala! :)

zolle

           

            Super si ovo uradio, imam ja jednog koji ceka na red tako da mi je ovo dobro doslo, da vidim kako izgleda
            "uzivo", odlicna ptica druze !
Dokon mozak, djavolja igracka !

Sandman

Kfir uvek lepo izgleda u ovoj kamuflazi ;)

Dodushe vidim "proreze" izmedju kamuflaznih polja na par mesta - providi se kamuflazna boja ispod - verovatno si na ovo mislio kad si pomenuo da ima greshaka kod farbanja?

Chini mi se da ti je jedan od poklopaca glavnog stajnog trapa vishe otvoren od drugog - to ti nije kasno da josh popravish - odlepi pa ponovo zalepi taj deo, shteta da ovako asimetrichno stoje... a na nozi prednjeg tochka chini mi se da nisi dobro oshmirglao liniju spoja (vidi se na slici koja prikazuje avion spreda)

Usisnike na trupu (poshto nisi urezao otvore) mozda najbolje da zamackash sa crnom bojom sa prednje strane, da koliko toliko vishe liche na prave...

U svakom sluchaju, za "sportsku" maketu (kako ti to kazesh :)) sasvim je OK ispalo, ako te ne mrzi sredi ovih par sitnica, a ako ne, ne kvari mnogo utisak ;)

P.S.  Kfir sa brojem 534 je bio C.7, a verzija C.7 ima josh 2 nosacha za naoruzanje ispod usisnika - ovaj tvoj je zapravo C.2 ;)

Goran A.

Kfir ima duzi stajni trap nego Mirage. Muzejski primerak nije merodavan jer je avion prazan a i amortizeri nisu podeseni kako treba. Visina stajnog trapa zavisi od pritiska u amortizerima. Kod ovog stajnog trapa isti ima vaznu ulogu jer se podesavanje (vrsta PSS, teret) vrsi upravo na takav nacin.

relja

Jako lepo izgleda, čestitam!

Imam pitanje, i za Sezana, a i za sve ostale koji su upućeni u Miraže i Kfirove:

- veći poklopac stajnog trapa ("vrata od točka"), na donjem delu krila, je pri poletanju/sletanju otvoren ili zatvoren?

Logično mi je da je tada zatvoren.
Na većini fotografija ovih aviona na stajankama poklopac je u otvorenom položaju.
Imam Academy-jevog Miraža III u 1/48, takođe IDF/AF, polusastavljenog.
Maketa je prilično siromašna i praktično ne postoji unutrašnjost prostora stajnog trapa, a u sastavnici se sugeriše da pokloci treba da budu otvoreni..."zeva" šupljina makete.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

medico

bravo, definitivno ima nesto u vazduhu jer je poslednjih dana navala nadprosecno uradjenih maketa !  :mjetal
sto rece kerber malo musavi tockovi....probaj pre farbanja da iglom napravis nekoliko prolaza izmedju felne i gume da produbiz taj zazor da napravis dublji zleb , tako da kod farbanja gume prvo washujes taj zleb pa onda ostatak farbanja  gume  ;)

Goran A.

@ Lekic
Uporedi ovaj sa Burzea pa pogledaj  muzej u Hatzerimu. Mozda gresim ali ne deluje mi da Italeri daje predugacke noge. Ovo sto vidimo na maketi odgovara sredje natovarenom Kfiru. Moglo bi da prodje kod lakseg tereta ali sa nogama sa manjim pritiskom.  Primetices razlike ako budes pogledao trap Hatzerimskog izvidjaca koji je prazan pa posle uporedi sa trapom ovoga sa Burzea. Mada je Sezan malo iskrivio trap i time maketa izgubila na visini. Nisu pozicionirane kako treba.

Goran A.

Sve OK! Hteo sam da kazem da se te noge mogu iskoristiti uz malo podesavanje i kombinaciju tereta. Italerijev Kfir nije bas idealan ali moze da posluzi za dosta toga a i cena mu je mala tako da se svakako isplati. Hasegawin je malo finiji ali nema ono sto Italeri daje.

sezan

Hvala svima na savetima i komentarima!Imao sa entuzijazma za ovog Kfira na pretek (bar sam ja tako mislio)kada sam poceo da ga radim , ali...Pocelo je sa jako losim uklapanjem ,pomalo upredenim trupom,i da ne nabrajam ...uglavnom poprilicno me je namucio!Entuzijazam splasnuo i jedva sam cekao da je dovedem u neko ,koliko-toliko pristojno stanje  i to je to...Zasitila me je doobro i sve su kritike na mestu ....jednostavno nije joj(mi) se dalo da pokaze pun potencijal! Jos jednom hvala svima na komentarima!Pozdrav!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

airbamby

Sasvim pristojan Kfir jako lepa sema i interesantna tema.
:pilot
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj