Azur 1/72 Cierva c.30

Previous topic - Next topic

Biba Struja

Evo priključujem se i ja kampanji sa ovim žirokopterom



Za pocetak sklpoljen trup


Cajgere sam napravio od zice, kao warhawk na Fiat cr42  (zaboravih da slikam moje, evo link za to njegovo)


Nastavak sledi...


Biba Struja

Završen motor. Podizači cilindara napravljeni od razvučene plastike.


Sklopljen trup. Pojasevi su napravljeni od trake i ubačeni naknadno (znate, mogao sam da ih napravim pre sklapanja trupa, ali to je suviše razumno  ;D)

anki

Bibo,

Samo da znas da nisi uspeo da napravis "podizace cilindara" ali su ti lepo ispali podizaci ventila i izduvna grana.  ;)
Na tvom motoru fali jos samo usisna grana (cevi od karburatora do usisnog ventila.
Da pojasnim, na svakom od onih cilindara na tvom motoru si stavio 2 podizaca. Jedan je za izduvni ventil koji otvara prolaz ka izduvnoj grani (auspuh) a preko puta njega je usisni koji otvara prolaz iz usisne grane da udje smesa goriva i vazduha koja je nastala u karburatoru (ovo je princip - moze biti i vise ventila u razlicitom rasporedu).

Na kraju jos i to da nemam dobru sliku motora na Ciervi pa nisam siguran kako konkretne stvari izgledaju tj. da slucajno ovaj prsten nije usisna grana a da je izduv direktan iz cilindra? U tom slucaju bi imao malu korekciju da uradis. Ima li neko dobru sliku gde se ovo vidi?

Sorry ako davim.


anki

dakle po 2 ventila u glavi. desni izduvni ka tom izduvnom prstenu. Proveri reference jer ovaj RAF ima izduv vertikalno na dole a kod tebe ide ka nazad. Na kraju sa leve strane i pozadi svake glave ide usisna cev ka unutrasnjosti trupa. Od toga je koleno svake cevi vidljivo pa mozes dodati.

Biba Struja

OK, hvala na ovim informacijama, potrudicu se da to ispravim, posto nisam znao kako to ide, pa sam to uradio kako sam mislio da je bilo.  ;D

Biba Struja

#6
Evo konacno i ja da zavrsim ciervu, bilo je malo problema, sto se i ocekuje od short-run maketa. Sto se tice dorada, ispravio sam mu na motoru podizace cilindara i par zica na svakom od kraka propelera prema Ankijevim savetima i Profinim fotkama. Staklariju sam se bojao da secem vak pa sam malo smorio warhawk-a da pritekne u pomoc  ;D.

Ofarban je molak srebrnom i model master hrom silver na prednjem delu.

 

Ajmo sad komentari...  :caooo

Sandman

FULL VRH!  :super :mjetal

Super ti je ispao malisha, lepo se vidi razlika u nijansama srebrne na prednjem delu i na ostatku makete...
Staklarija je odlichna (da sam na tvom mestu ja bih se smorio :D)

Vidi samo malo popravi felne na tochkovima - chini mi se sa slika da ti je crna od farbanja guma malo preshla na felne...

Jel ga nosimo sledece godine u Moshon?
(napravicemo strujno kolo oko njega ovaj put  >:D)

Biba Struja

Za Moson ne verujem, a mozda ga nosim na novogodisnji kup ako budem isao...

Kerber

Ma, slobono ga nosi gde bilo...odlican !
To oko tockova se i meni cini da je presla boja a i na vertikalcu malko crvena, dole...ako mozes ispravi i ne beri brige !
Jako lep komad, a i nema ih nesto po forumima i takmicenjima, pa samim tim dize cenu.
Ovaj Warhawkov fazon sa dve srebrne mu bas daje smek...lepo se vidi gde je metal a gde onaj famozni "silver dope"...
Bravo !

anki

Stvarno super uradjen NMF. Plus tema na koju sam slab i na kraju jos i prava razmera - bravo. Jedino sto ti nikako ne ide su ti "podizaci cilindara". Kad god pokusas da ih napravis ispadnu ti odlicni podizaci ventila - he, he, he.

Warhawk

Što je najgore, pitao me je kako se tačno kaže, i ja po default-u - CILINDARA  :headbang :naughty
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'