Arctic Jaguar 1/72 Matchbox

Previous topic - Next topic

Goran A.

Unapred se izvunjavam zbog fotografija, ovo je sa mobilnog, postavicu bolje nesto kasnije. U pitanju je stari Jaguar, Matchbox 1/72, dobio sam ga rasklopljenog (neko je poceo maketu pa rastavio trup i krila a ostatak delova nije lepljen). Stajao je kod mene neko vreme i nisam znao sta cu s njim. Nema detalja, bas nista u  kokpitu osim sedista koje nije ni nalik Mk-9 sedistu, dosta toga netacno i promaseno. Mislio sam da ga preradim u francuskog jer imam Italerijevog sa viskom podvesa, dekala itd. Drugar mi je predlozio da radim Gr.1 u arktickoj semi sto je na kraju i dobro ispalo jer veliki kontrast u kamuflazi odvlaci paznju od nedostatka panelizacije i ostalog. Ovo ima i odredjenu prednost, mozes da smirglas koliko hoces bez opasnosti da nesto obrises ili upropastis (dobri stari Matchbox). Kokpit je u potpunosti u samogradnji, rezervoari italerijevi, AN/ALQ-101 preradjeni hasegavin, phimat domaca produkcija itd. Usisnici i izduv ne lice ninasta pa sam ih zatvorio poklopcima.
Moram da napomenem da nisam stavio bocne ambleme 41. sqn-a ciji deo bi se video samo na neprefarbanim mestima, nisam imao nista sto bih mogao da stavim. Nesto cu naknadno uraditi. Jos jedna stvar - postavio sam rakete na gornjake iako nisam siguran da su bile stavljane na jaguare dok je ovaj tip seme bio aktuelan. Zalepio sam ih tackicom lepka pa ukoliko uskoro ne nadjem dokaz, skinucu ih. Rafovi  Jaguari su dobili rakete na gornjakama kao standardne tek posle 1990. a ovaj tip seme se vidjao u Norveskoj do tog vremena.



Evo para slicnih...





...i jedan u letu.


Profa

Prvi put sam ovu kamo video baš na toj donjoj slici, i oduševio se :super
Maketa k'o maketa, al' si farbanje utrefio :bravo
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

taman si me ovim podsetio da i mene cheka onaj mali Academy "privezak za kljucheve" u slichnoj shemi :)



super izgleda, i shto ti reche, barem na ovim manjim slikama, se ne primecuje da je stara "Kutija shibica" u pitanju ;)

prvo si farbao klasichnu RAF kamuflazu pa belu preko, ili si na belu samo stavljao tufne odredjene boje?

Kerber

Ove sheme su totalni haos!
Pozitivan, naravno !
Na jednoj od fotki se vidi da su ih, kao cetkom farbali...veoma interesantno.
Nema veze sto je Matchbox, oni su imali skoro najtacnije makete, iako sirotinjske, al' zato plastika odlicna za obradu, mogucnost dorade je uvek otvorena...

Goran A.

@Sandman
Osnova je bela a onda cetkicom sive i zelene tufne gde treba. Mora cetkicom jer su prelazi ostri i fleke male. Original je takodje farban cetkom.
Postoji varijanta gde je citav avion obojen u belo a fleke su svetloplave.

@ Kerber, Profa

Slazem se, Matchbox svojom jednostavnoscu rasterecuje i dovoljna je mala dorada da izgleda solidno jer je u formi OK. Ono sto mi smeta je sto su im kokpiti totalno prazni.

dragan_mig31

ovako ne izgleda lose.sacekacemo na bolje slike jer ovako nema svhru da komentarisem :)

drakii

Dal' je dosho deda mraz, interesantan predstavnih novosaveznika, samo shto bash ovaj nije uchestvovao u humanitarnom bombardovanju, NIEMAND VERGESSEN, NEWER FORGET,...., ali mi dopada maketa, josh da se bolje vidi ? pozdrav

sezan

Atraktivna kamuflaza i retko vidjena!Tesko ih je ovakve docarati u malim razmerama! Daj bolje slike da ga vidimo kako treba! Meni su za RAF aparate ,njihove klasicne seme neprevazidjene ,nikad da mi dosade!I ja na stolu imam jednog Hasegavinog, "samo sto nije"!Pozdrav!



"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

mikoyan

Sto se mene tice, ovo je boli glava! Samo malo bolje slike. Pozz

dragan_mig31

Quote from: sezan on 28-07-2010, 23:46:00
Atraktivna kamuflaza i retko vidjena!Tesko ih je ovakve docarati u malim razmerama! Daj bolje slike da ga vidimo kako treba! Meni su za RAF aparate ,njihove klasicne seme neprevazidjene ,nikad da mi dosade!I ja na stolu imam jednog Hasegavinog, "samo sto nije"!Pozdrav!





uh zakon.koje su ove maskirne boje?

modellius

deluje ok, samo bi zaista trebale bolje fotke, da se bolje vidi
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/