Dewoitine D-520

Previous topic - Next topic

medico

Tamyja 1/48, maketa pretstavlja avion porucnika Madon-a iz perioda Bitke za Francusku .
Uklapanje je odlicno,jedni problem uklapanje donjake krila sa ostatkom trupa ali nista sto malo gita i surfacera nemoze da popravi, urezao sam nekoliko panela koju su prema crtezima koje sam uzeo kao referentne nedostajali, prema istim crtezima i fotografijama maketa je rivetirana , kokpit umereno doradjen detaljima u samogradnji a pre svega nisanom 12 delova koji je prilicno komplikovan  :headbang , pojasevi eduardov set za Francuze WW2.
Boje uglavnom mesavina ...



Warhawk

Detaljisanje, bojenje, chipping - umereno u svemu i taman koliko treba  ;)
Svaka čast.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Sandman

FULL VRH!  :super

jesi li linije panela senchio postshadingom ili se to providi preshading?

Kerber

Dok ga nisam prozvao javno, nece da kaci maketu...joj, joj Aco... :D
Odlican komad !
Stvarno, sve sa merom, sve kako treba...Bas mi je ova maketa osvezila sparan dan !
Bravo Medico !

ubermagog

baš je strava, znajući kako radiš biće extra kad završiš!
odlično je i što nisi koristio autentik boje, bolje je ovako!


PS. jel to poručnik Čikone Madona?

airbamby

Fantasticno uradjeno, bas sam odusevljen i nikako ne cudi sto je u Mosonu uzela medalju.
Bravo :super
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Neca i Misko

maketa je odlicna!!!!  :bravo  :god
zanima me kako si uradio ovu "oljustenu farbu"

medico

Quote from: Airsuba on 02-08-2010, 15:05:08
PS. jel to poručnik Čikone Madona?

naravno da ...NE !
vecina pocetnika odmah pomisli na njega ! u pitanju je por. Gauda Madon, mada si delimicno u pravu jer obojica imaju zajednickog pretka..... stara loza  Madona je poreklom iz severne  Italije , svojevremeno su delovi familije emigrirali u USA i tamo se smatraju 'talijanima a ovi u Francuskoj pak ....Francuzima .

sto se tehnika tice ...
@sandman preshading se vidi na donjaci i sivoj a za braon i zelenu sam radio post shading za blago potamnjenim nijansama istih,
@neca efekat oljuscene boje radjen je srebrnom drvenom olovkom manji deo  a vecina srebrnom hemiskom olovkom....ima ih u prodavnicama slikarskog materijala , cartolerijama i knjizarama 

cherny

Strava je! Taj Madona ima i u Italiji, cuo sam, neki Porka Madona, samo ne znam dal' je bio pilot...  :naughty

dusko

Sjajno doktore, sa cime si rivetirao maketu posto evo i ja rivetiram ali nije ni priblizno tako precizno i lepo na prvi pogled ,akova je to srebrna hemijska olovka daa li neka vrsta markera ii ko to proizvodi?

medico

Quote from: dusko on 02-08-2010, 18:30:19
Sjajno doktore, sa cime si rivetirao maketu posto evo i ja rivetiram ali nije ni priblizno tako precizno i lepo na prvi pogled ,akova je to srebrna hemijska olovka daa li neka vrsta markera ii ko to proizvodi?

riveter : http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,4955.msg48772.html#msg48772

srebrna hemijska olovka ...ja sam je nasao u sasvim prosecno opremljanoj knjzari u Obrenovcu za 80 din ima ih i u zlatnoj boji ....u pitanju je klasicna hemiska ball pen vrhom 0.5mm 

Goran A.

Umereno si preter'o! Odlican je. Olovka je odlicna za 48, lepo se iscrtavaju ostre ivice. Kad se matira dobija simpaticnu nijansu aluminijuma.

matilda

lep,stvarno lep avion. kako si slepao nisan, svaka ti cast

imam ga i ja u stekovima negde, secam se da sam tu maketu kupio pre dve godine samo zato sto je bila 5 eura kod lokaalnog gazde...
moram  videti jel ima jos?!

Zoki969

FENOMENALNO !!!
Bravo Aco, majstore  :cheers

milten

Avion je pravi dragulj - vozila ga Madona. ::)
Ovo je cini mi se napravljeno poodavno, postavljeno tek sada.
Bravo kume.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/