Sukhoi SU 34 1:72

Previous topic - Next topic

nbg style

Ово ми је прва макета после пар година. Бојио сам је по некој својој шеми  :) треба да је прелакирам још и то би било то.... савети, критике молим  :)



UrbanKnight

Kritika je to sto si bojio po svojoj semi... :-\  tada su najvece sanse da maketa izgleda kao igracka.

Vidi vecina na forumu se trudi da napravi sto realniju kopiju. To zahteva mnogo umeca, iskustva i truda.

Sad kad si vec ofarbao tako kako si ofarbao, potrudi se pa je malo uprljaj. Ni jedan avion ne moze da bude toliko "beo" odozodo, uvek negde neko ulje ili gorivo curi, sakuplja se prasina, dim, farba bledi i guli se...

A dobro je to sto si se vratio u maketarenje.  :)

Samo nastavi s radom... Pozdrav!

oddball

meni je ok da neko radi "what-if" varijante i kamuflaze, ja planiram da uradim dve. ali, podrzavam ono sto je UrbanKnight kaze da treba izbecida maketa izgleda "igrackasto". nije to neki problem. prelakiraj maketu mat lakom, izvuci panele (mozes i grafitnom olovkom), malo zaprljaj, drajbrasuj i posle prelakiraj opet polu-sjajnim ili mat lakom i bice jos bolje.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Miroslav

Jel to Italerijeva maketa? Mogao si reci nesto vise o procesu izrade? Kako se uklapa?

dusko

Vidi se da si  se potrudio iz aprvi put nije lose mnoge greske ces vec da ispravis na narednoj maketi u svakom slucaju posao ti otezava i to sto si radio sa cetkicama.

Mikoyan29

italerijev su 34 je u sustini solidna maketa, imam jednog uradjenog (jos samo da se ofarba, bice neka what if shema  :headbang ), preporucujem da se kupi rezinska kabina.....uklapanje je OK  :think , sem na nekim mestima npr izmedju motora gde ide produzetak repa i na usisnicima vazduha, eto to je sve
preporucujem je svima jer je interesantna za rad  :super
pozdrav  :caooo
MK "Oluj"

Suhoj

E svaka ti dala za ideju za kamuflazu, jako lepo izgleda
Dodje mi da napravim takav sad kad gledam...koje si boje koristio?
A sto se tice zamerki, stoji ovo da ima nekih gresaka, al sve ce to sa vremenom da se poboljsa, imas potencijal za dalje svakako  :)
Moj savet ti je da kupis airbrush i batalis cetkicu, videces koliko je bolje...

nbg style

UrbanKnight : још сам неискусан и требаће ми мало времена да се уходам у макетарство  :) на грешкама се учи  :)

oddball : хвала на савету, трудићу се да урадим тако како си ми рекао ;)

dusko : фарбао сам је са једном четкицом  ;D али и ја контам да ће свака наредна бити боља  :)

Suhoj : користио сам Model master("classic black" и "flat white"), Humbrol (174 Signal Red и 27003 Polished Steel Metal Cote)  и акрилне које сам добио уз макету (Gunship Gray 1723 и Dark Ghost Gray 1741). А знам колико је бољи АБ али пара за АБ тренутно немам, од плате одвајам за факс па нисам у могућности сад.

Хвала другари  ;D