uh-1 c gunship

Previous topic - Next topic

EMIL

Pozdrav   :caooo

Doslo vreme da i ja konacno nesto okacim u zavrsene makete. Ovo mi je ukupno 5. zavrsena maketa, 3. u zadnjih 10-ak meseci od kada sam poceo ozbiljnije da maketarim, a 1. helikopter koji sam uradio... Dakle, maketa je Italeri 1/72, lepa za rad, uklapanje dobro. Poceo sam je davno, ima sigurno 5-6 meseci, pravio sam duze pauze u radu zbog obaveza, a i zbog toga sto sam u medjuvremenu jos nesto radio paralelno. Maketa je radjena direktno iz kutije, nista nema od rezina eceraja i samogradnje  :headbang  :headbang  :headbang! Steta, trebao sam bar pojaseve napraviti, kada pogledam sedista kroz staklice  :headbang  :uaaa! Takodje, nisam radio wash u unutrasnjosti makete  :headbang! Nisam planirao uopste da radim bilo kakav weathering, ali sam se kasnije predomislio. Ljustenje boje sam postigao metodom koju je profa predstavio pomocu zubne paste, a prljanje sam radio weathering masterom i sa tamiya smoke. Ostalo je jos par stvari da odradim na maketi, a to je izduv, da polepim elise (za sada stoje samo nakacene radi slikanja) i mat lak. Imam jos 2 makete da zavrsim, zatim planiram da posetim neku izlozbu (nazalost do sada nisam imao priliku) da uzivo vidim na kom nivou su tamo makete i potom se potrudim da nesto odradim za izlozbu, za razliku od ovih maketa koje radim samo za svoju dusu. Evo i slika













Iz daleka kad ga gledam izgleda mi dosta lepse uradjeno nego izbliza ili na slikama  ;D  :naughty

Znam da nije mesto za prikazivanje, al ne mogu da izdrzim da ne okacim... Ovo je vec pri kraju, nadam se da ce za koji dan i oni osvanuti na kutku



Tomcat

U, lep je, izgleda bas kao da je u Da Nangu  ;D Lepo sad nabavi neke figurice iz rata u Vijetnamu pa napravi dioramu  ;D
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Messerschmitt

О комшо напокон :zvizduc
Лепо изгледа, чипинг је лепо легао! Уживо ми изгледа мнооого боље :zvizduc
Свака част на живцима везано за овај велики декал са зубима :bravo
Ајд сад навали и на остале макете па да и то видимо ускоро!

dusko

Dobar pocetak izgleda mi uredno uradjeno,reci mi da li je u pitanju cetka ili pistolj posto mi na helicu boja deluje malo hrapavo ili je to mozda zbog kamere? :caooo

EMIL

Komso, vidis sto sam se provrednio  :naughty

Dekal... Uh ne pominji mi te dekale (bio je iz 2 dela) zbog njega sam izludeo! Na kraju sam ga nekako i namestio. Sinoc je i F-47 dobio dekale, nadam se da ce sledece nedelje oba biti ovde. Moracu se malo potruditi oko slikanja, prljanje i wash mi se skoro ni ne primete...

@dusko Radio sam ab-om, jedim od modela iz aleksandra 0.35mm

flanker

Ok, samo mu nedostaju saćasti lanseri jer je on u stvari bio gunship pre uvođenja u upotrebu AH-1 Cobra, bez njih gubi personality...
Malo sam u dilemi povodom boje, ova koju si koristio je ona braonkasta zelena, na nekim fotkama izgleda tako dok na drugim više liči na FS 34079 odn. Hu 116.
I baci neku sličicu unutrašnjosti.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Profa

S'obzirom na petu maketu, izgleda sasvim OK. Jedina zamerka bi se odnosila na ljuštenje boje - američki OD se drastično razlikuje od japanske i francuske, i teško da se ljuštio u komadima od pola metra ::) Ako si već hteo da dočaraš ljuštenje boje na često habanim površinama, trebao si samo linije i tačke da odradiš srebrnom olovkom...
Na forumu militaryphotos ima sledeće: http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?139411-Vietnam-War-Helicopter-Aviation-UH-1-Gunships
Tu su lepo prikazane sve varijante gunship-a, uključujući i ovu koju si radio.
BTW, maskirna boja je na njima, koliko ja znam, u Vijetnamu uvek bila Olive drab, tj. Green olive drab - FS 34102 (34087). Utrefio si ga ;) Ja ću mog raditi Hu117 ili Hu155...
Nikako tamna zelena 34079, tj. Hu116, previše je tamna i previše zelena...
Bogu fala što sam Lala! :)

EMIL

Lanseri su sklopljeni i ofarbani, treba ih samo zalepiti...

@profa Primetio sam da su prevelike povrsine oljustene boje cim sam to uradio, ali me mrzilo da ispravljam. Ovo sam radio da oprobam vasu tehniku, a druga tehnika sa olovkom mi je potpuno nepoznata  :jok Kakvu olovku da koristim u takve svrhe i gde je mogu nabaviti? Olovkom se boji preko ofarbane povrsine? Ljustenje boje sam radio i to na znatno manjim povrsinama i samo na par mesta na bf-109 e njg koji mi je u zavrsnoj fazi, ali sam to odradio nekom svojom, improvizovanom tehnikom. Rezultate cete uskoro videti...