Highway to the danger zone part 3- F-14A TOMCAT, VF-41 BLACK ACES

Previous topic - Next topic

Tomcat

Moja prica o bar jednom F-14 iz svake jedinice se nastavlja na moj rodjendan ovaj put sa jednom od mojih omiljenih jedinica VF-41 BLACK ACES, Carrier Air Wing 8, CVN-71 USS THEODORE ROOSEVELT iz leta 1994. godine, u vreme kad je F-14 poceo da zamenjuje A-6 u ulozi jurisnika pa otuda i nose art STRIKE CAT. Maketa je REVELL, dekali kombinacija dobijenih uz maketu i Hasegawinih, boje Humbrol i Revell i to je to. Namerno ga nisam prljao posto je na svakoj od nekoliko fotografija tog aviona koje imam on besprekorno cist. Nadam se da vam se makar malo svidja. Pozdrav











I za kraj porodicna fotografija nekoliko ''macaka''   :pilot






P.S. Sledeca tri bi trebalo da budu VF-84 JOLLY ROGERS, VF-143 PUKIN' DOGS i VF-142 GHOST RIDERS
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Terorista

i svaki je prica za sebe... svaka cast... tako i ja redjam hamere  :cry zar to nije diiivnooo ;)

menestenasli


Tomcat

Pa 30ak jedinica ih je ukupno koristilo a zelim iz svake po bar jedan. A uz to u steku imam 17 Hasegawinih i 5-6 Fujimi, ali njih ne racunam u taj ''projekat''. Suludo, znam....
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Nemsy_29

Zavidna kolekcija Tomketa, svaka cas!

Ne brini nisi jedini koji je zaludjen za neki tip aviona.Od mene ce narednih 1-2 god izlaziti smao migovi-29 i mozda po neki airliner  ;D

UrbanKnight

Lepa zbirkicam jedjnog od najelegantnijih aviona...
Ako nisi prljao, vidim da ima puno prljavih, valja i jedan kao da je sishao sa remonta. Ionako su ih farbali milion puta...  :)

Inace imam i ja jedan black aces  :love

Inace i meni su lobanje jedne od najlepsih, a moze i sundownersi, macevi...

mikoyan

Uh, stvarno je dobro ispao. A i kolekcija macorcina je zavidna. Pozz

mrkva

Predivna kolekcija. Nedostaje ti jos IRIAF F-14  :D
Ja za sada imam poluzavrseni F-14D u 1/48 (Italeri) i jedan u kutiji koji ce biti Sundowners u 1/72... Razmisljam da si nabavim jos jednog kojeg bih radio u IRIAF shemi.

Tomcat

Pa doci ce vremenom nadam se i PERSIAN CAT na red, ali trenutno mi je US NAVY prioritet
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Suhoj



Sneni

To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

EMIL

A sta da ti kazem sto vec ne znas ili nisi procitao u prethodnim komentarima?!

P.S. Mogao bi naceti svoj prebogati stek i uraditi neku drugu maketu osim tomcata...

Tomcat

Pa bice i neki drugi, samo da prvo zavrsim JOLLY ROGER-a  :super
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...