MI-8 Hobby Boss 1/72 JRV

Previous topic - Next topic

gasha

Nedostaju jos nekemale antenice koje cu jednom prilikom napraviti od konzerve ali u nacelu to je to. Sada ide u vitrinu.
\


lord sir giga

ovo je sema farbanja za povratak na Kosovo, mada sam na nekim forumima citao da bi bas ova sema trebalo da bude osnova za sve sto nosi farbu, sem aviona (tenkovi, oklopna vozila helikopteri i slicno).
Maketa je odradjena sa otvorenim kargo delom, sto je po meni odlicno, blago zaprljana, u svakom slucaju dopada mi se.
Jos samo da ga stavis na neku livadu od diorame i gotovo.

airbamby

Jako lepo je ispao, dobro si se izborio sa kamuflazom, bas atraktivno izgleda  :pilot
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Sandman

lepo ispade na kraju, nijanse boje su tu negde, mozda bi samo braon trebala da malo vishe vuche na tamniju chokoladu...

zapravo, nekako mi se chini da ovde fali samo jedan blagi filter da tonira celu kamuflazu pa da bude kao na onoj referentnoj fotki koju si prilozio u radu...

i ne znam da li je do blica, ali deluje kao da je nedovoljno matiran?  :-\

hocesh li mu stavljati one bochne nosache za naoruzanje?

sve u svemu dobar rad - malo da zameni onu klasichnu monotonu zelenu kamuflazu na Mi-8 ;)

gasha

@sandman Bocne nosace imam u planu cim nabavim lansere. Svestan sam da boja nije najtacnija, jednosavno sam uradio priblizno koliko sam mogao. Inace fotku ne treba uzimati bas kao najtacniju referencu sto se boja tice. Boje su nesto premodulisane na fotkama, narocito zelena. trebalo bi da bude kao na maskirnim tenkovima. Tako da ostaje takav kakav je, za prvi maskirni nije los. Kada nabavimo bolje fotke originala, boze zdravlja da uradimo jos neki. Sto se mata tice, slikano na suncu ;)

dragan_mig31

nije lose :) samo malo kao da je kamuflaza malo umackana nekako cudno izgleda.

modellius

nije lose, mislim da mu fali malo weatheringa ali sad boze moj.....
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Milan18111

Odlicno je uradjen,vsaka cast.Ova shema mu bas lezi.
E sad sto se tice boja,ko ce ga znati,fotografije vazduhoplova mogu da prevare.
Pitanje je kako je i tvoj fotoaparat  prikazao boje na maketi jer je slikano na plavoj pozadini.
Par fotki pravog ,pa prosudite.....







rodeo

Evo sad qurt3a u slamnatom sesiru! Pre nego sto je poceo sa pravljenjem makete molio po forumu ako neko ima bilo kakve slike a sad se slike nude kao dokaz da je izgresio!
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Milan18111

Prvo ..stvarno nisam video da je trazio fotke.Da sam video dobio bi ih.
Drugo... te fotke mi je poslao Gusha .Koji je te iste fotke postavio na Air Serbia.
Trece...U Gashinom topiku u "Projektima u radu" Profa je postavio link do tih slika na air Serbia.
Tako da....

mutayu

Spustite loptu! D:)
Nego da ja primetm nesto konstruktivno! Krakovi glavnog rotora bi mogli da budu malo vise krivi, to mu dodaje na realnosti a nije kasno da se doradi.
_http://www.airliners.net/photo/Scorpion/Mil-Mi-8/1756622/L/&sid=f79aaaa7eb769a263aea5a8fe8a8ff0a


LordNelson

Lepo, lepo, helikopteri su vrlo zahvalne makete za rad...  :super