RS Models 1/72 Dornier Do-17K WIP

Previous topic - Next topic

Warhawk



Prijatno iznenadjenje od češke firme. RS je krenuo u izradu svih ranih varijanti poznatog bombardera, pa dokačili i ovaj naš...

Maketa tipičan short-run, lepo deluje u kutiji; ali kad krene sklapanje...  ::)
Kao što sam i očekivao, svaki mogući deo mora da se čisti od viškova i dodatno oblikuje pre uklapanja. Posebno zanimljive činjenice:

- flapsove treba iseći i zameniti priloženim za kasniji model (duga gondola)
- svaki cilindar se posebno lepi na motor! (dva motora po dva reda po 7 cilindara, jao jao...)  :mjetal

Za početak, sklopljena unutrašnjost i dodato nešto ramova...


Nisam pronašao slike kutija stajnih trapova, ali sam na osnovu crteža zaključio da treba malo da se vidi i konstrukcija krila... Napravljeno iz komada od Halo i kreditnih kartica (odlična plastika, samo treba skinuti foliju sa obe strane)


Kad se već hvatam u koštac sa tolikim modifikacijama, izrezao sam i kormila pravca, koja će biti spuštena
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Sandman

lepo si krenuo, svidja mi se shto detaljishesh i unutrashnjost, iako ce se sve to verovatno slabo videti na kraju..

Quote from: warhawk on 10-08-2010, 20:35:42
Kad se već hvatam u koštac sa tolikim modifikacijama, izrezao sam i kormila pravca, koja će biti spuštena

kormila pravca ili dubine?  ::)

tripko

Ovo ce biti lep i interesatan projekat, samo polako i izvestavaj nas detaljno  :mjetal

ubermagog

RS je svoj master u potpunosti bazirao na Airfixovom Do-17 E/F tako da je sve zamenjivo uz minimalne intervencije!
Tako da se sa Airfixa mogu uzeti platnena krila, poklopac pilotske kabine i mitraljezca i još ponešto pa se od RS-a lako dobija i rani Do-17Ka (što RS nije odradio).

modellius

ovo je krenulo odlicno, samo tako i nastavi i bice super!
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Warhawk

#5
Mali update, i pored šmirglanja i gomile sitnih dorada napreduje OK (koliko lenjost i ostalih 10-ak projekata u radu dozvoljavaju  ::))

Montirana konstrukcija krila i dodato još nešto detalja u kutije stajnih trapova...


Blatobrani istanjeni i uobličeni (jedan dat na slici za poredjenje) i "izduvane" gume. Proces je jednostavan: drži se pincetom iznad ringle upaljene na srednju jačinu, i kada donji deo plastike krene da uleže, pritisne se na hladnu površinu. Crvena linija je ubeležena za slučaj da prvi put ne ispadne kako treba (bolje isprva istopiti manje nego što treba, pa ponoviti proces, nego uništiti točak)


I da, znam, "ništa se neće videti"... Al' što kaže drug Stimpi: "Ja volim pile i pile voli mene, to je jedino bitno!"  ;D
Šalu na stranu, bitna je zabava.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

menestenasli

Lepo. lepo, samo nastavi ovako  :bravo

medico

odlicno napreduje, dobro je znati da bar neko  ' przi makete na ovu vrucinu ' !

Warhawk

Stara priča, od fakulteta ne mogu ni da trenem, a toliko mi malo fali do kraja (i semestra i Dornijea  ;D)...

Sklopljeni famozni motori, cilindri postavljani odoka (pod 25.714285o da budem precizniji  :zvizduc)


Količina upotrebljenog gita bila bi dovoljna da se zakrpi omanji bojni brod, pogotovo obratiti pažnju na rupčage nastale na spoju trup-desno krilo i trup-horizontalac


Jeste gadan za rad, ali bitan je oblik... Definitivno jedan od najelegantnijih aviona
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'


tripko

Ohoho vidi ti malog kako napreduje. Ovo tek sad vidim da si poceo da radis, obecava samo napred.

anki

Neeee,

Nisi trebao da gitujes onu stepenicu na gondolama motora. Ona postoji, to nije greska. Pregledaj jos malo slike. Vidi se i ona kao i druga od oplate samog motora. Kad pogledas detaljne slike kasce ti se samo. Imas je i na mojoj maketi u galeriji.

Pozdrav


Warhawk

Quote from: anki on 13-12-2010, 14:44:56
Nisi trebao da gitujes onu stepenicu na gondolama motora. Ona postoji, to nije greska.

Ako misliš na onaj prstenasti stepenik napred oko gondole, još uvek je tu sa donje strane. Sa gornje je stepenik bio na suprotnu stranu, pa svejedno mora da se puni...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

anki

Da Warhawk na njega mislim. On je u visini napadne ivice krila i ide duz celog obima. To je prelazni lim od gondole motora ka kapotazu motora i ispod njegoa je prorez koji propusta vazduh u nazad (konstantni protok za hladjenje motora). Sledece stepenica su one klapne pokretne za promenu protoka vazduha kroz motor. Ovo imaju sve verzije (i kratka i duga gondola). U Ciglinoj knjizi se vidi na vise slika, a najbolje na str.40. Snimak je od pozadi dok posada radi pretpoletni na 3363 a na gornjakama se lepo vide dva reda "skrga" tj. moje "stepenice " koje spominjem. Vidi se da je prvi red blizi posmatracu (i repu) dok je u okviru drugog izduvna cev.

Zao mi je sto nemam skener ali dobro pogledaj slike. U istoj knjizi i na slikama NDH verzije Z sa Istocnog fronta takodje se vidi ovaj "prsten".