MI-8 JRV -1/72- ZVEZDA

Previous topic - Next topic

pekar

Eto i ja da pokažem moj rad iz moje radionice.U pitanju je MI-8 u 1/72 zvezdina kutija .Maketa je odlična za rad i lepo se uklapa .
Ja je nisam nešto posebno dorađivao i buđžio nego lagano iz kutije .

IL-76

dragan_mig31

nije lose samo jel ovaj mi-8 ovako nosio zastave na repu?onaj spoj prednjeg stakla i trup je uzas.ja sam se puno namucio da moj dovedem u red.

ivanv7

Lepo,bas je dobar.Koje si dekale koristio ?
X

PELE

Uuu, mnogo lepo izgleda!

Mislim da mu bolje stoje pepsi oznake nego petokrake.  :)


Pozz

airbamby

Lepo, lepo...
Svidja mi se prljanje...
Koja je Zelena boja koju si koristio  :pilot
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Nemsy_29

Super je ispao.Jedino i meni su cudne te zastave  ??? Po slikama koje imam ni jedan mi-8 iz JRV nije imao zastavu na repu  :P

pekar

#6
Quote from: ivanv7 on 14-08-2010, 16:32:05
Lepo,bas je dobar.Koje si dekale koristio ?
Dekali su lifthere i odlični su.
Quote from: dragan_mig31 on 14-08-2010, 16:30:03
nije lose samo jel ovaj mi-8 ovako nosio zastave na repu?onaj spoj prednjeg stakla i trup je uzas.ja sam se puno namucio da moj dovedem u red.
dato je u upustvu za dekale da ima .e ako lažu mene ja lažem vas .
Pogledah sad i ja  moguće da mi se desila greška sa tom zastavom na repu.Videh i ja da nisu imali .UPS jeb... i to se dešava.
Omatorelo se pa se ne vidi baš najbolje.
IL-76

pekar

#7
Quote from: airbamby on 14-08-2010, 16:37:16
Lepo, lepo...
Svidja mi se prljanje...
Koja je Zelena boja koju si koristio  :pilot
E tu zelenu sam mućkao do iznemoglosti sa svim bojama zelenih (svetlijih) nijansi sa dodavanjem bele da bi dobio "neki" utisak izbledelosti.
IL-76

Sandman

lep rad, svidja mi se prljanje na repnom delu (braonkasta prljavshtina), a i garez od motora.

jedino shto beshe vezano za ovu maketu a da su mane je da je nosni deo pogreshnog oblika - suvishe shiljasto deluje u odnosu na pravi Mi-8, i nosna noga koja je kraca nego treba pa helikopter stoji skoro paralelno sa zemljom...

a shto se tiche dekala, jel to set P-72LH (Choppers I sa dekalima za WS-51, S-55, Mi-2, Mi-4 i Mi-8 iz Muzeja Vazduhoplovstva)?

Ako jeste, onda uz ove medicinske oznake treba da idu "pepsi" oznake tj. iz perioda SRJ, a ne JRV oznake...  ::) bar tako kaze sastavnica  :-\ ajd bash javi koji si set koristio... a i ako si se zeznuo, nema veze, lepo je ispao i ovako ;)

mikoyan

Ovo je stvarno lepo odradjeno. Cime si prljao panele u pozitivu? Pozz

dusko

Pekare(ili Pekaru)svaka cast jako lepo uradjeno volim kada su masine ovako istrosene.

sezan

Lepo je ispao!Znaci preporucujes maketu?
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

dragan_mig31

Quote from: sezan on 15-08-2010, 18:51:18
Lepo je ispao!Znaci preporucujes maketu?

bolje daj 5 eura plus i uzmi hobbyboss nego ovaj krsh da radis.radio sam je i ne preporucujem je nikome.

Nemsy_29

Hobby boss vise dodje kao mi-17 zbog motora. Postoji rezinski motor da bi se dobila Mi-8T verzija, ali je generalno bolja maketa od zvezde.

pekar

Quote from: dragan_mig31 on 15-08-2010, 19:36:36
Quote from: sezan on 15-08-2010, 18:51:18
Lepo je ispao!Znaci preporucujes maketu?

bolje daj 5 eura plus i uzmi hobbyboss nego ovaj krsh da radis.radio sam je i ne preporucujem je nikome.

Što se mene tiče maketa je sasvim solidna za rad , e sad ko si kako želi nek odluči.
Nameravam da nabavim bar još jednu ZVEZDINU iako imam i KP-2 kom-, i još ZV 3 kom.
IL-76