Italeri Wessex HU.5 & Hobby Boss Mi-17 - 1:72

Previous topic - Next topic

pavlepav

evo mene josh jednom sa dva helisha , britanski Wessex HU.5 i Mi-17 u cheskoj verziji ....



   


za oba im je zajednichko da su radjeni 100% chetkicom, ovog puta ni sprej nije "pomogo" ;)
takodje oba sam malo , kolko tolko, "doradio" da ne bude klasichno otb !  ;D
Hu.5 sam dosta isprljao crnom temperom, i ostavio suvo, dok sam mi-17 manje, a josh sam ga preshao sa nekim bezbojnim auto lakom...
takodje glavna razlika je shto je MI-17 totalni "what-if" paint scheme, dok je HU.5 po pravom Malaysia 1986. helishu, tj ovom :
http://www.airliners.net/photo/UK---Navy/Westland-Wessex-HU5/1641744/&sid=755f37c1a17bde9621f4201587280990

hu5
      

      

mi-17
      

      

tolko od mene za sada ... zop!   :pilot

dragan_mig31

oba dva su zakon a narocito mi-8MT :p.sad primetio sam nesto.mi -8 ima rotor na pogresnu stranu.takav rotor imaju samo MI-8T a mi-8mt i mi-17 koji su u sustini isti helikopter a jedina razlika je eksportni i domaci naziv imaju na drugu stranu :)


Mikoyan29

ovo izgleda fenomenalno, pogotovo MI 17, stvarno moram da te pohvalim za rad cetkicom.....da li si razredjivao boju???
pozdrav  :super :caooo
MK "Oluj"

pavlepav

hvala mnogo svima !  ;D
nisam razredjivao , jedino ako mi se bash zgusne, a ove nisu .... nego sam primenio "bolju" tehniku nego shto sam imo ranije, tj muckanje chachkalicom pa farbanje shto meksom, vecom chetkicom, pa dva puta tanko prelazim...   ;D za sada ide dobro ...
btw pronto je zmaj da se ne vide fleshevi dekala, svaka chast ko ga je otkrio  :super