Su-37 1/72

Previous topic - Next topic

Boki

Ovo je moja prva maketa mlaznog aviona u 1/72.
U pitanju je maketa Suhoja Su-37 proizvodjaca Zvezda.
Radjena je na brzinu, kao poklon prijatelju za rodjendan, za nesto vise od nedelju dana..
Maketa nije losa, ali ima dosta posla oko nje.
Evo linka do strane gde je tip radio pravo iz kutije:
http://www.aircraftresourcecenter.com/Gal3/2601-2700/Gal2632_Su-37_Patron/gal2632.htm

U pozitivu je, pa sam naknadno rezao panele.
Nista specijalno nije radjeno na njoj, odnosno, standardna procedura: smirglanje, lepljenje, kitovanje, farbanje, maskiranje, farbanje, maskiranje,..,lakiranje, dekali i na kraju opet lakiranje. Lakirao sam Prontom.
Rakete nisu zalepljene. Samo su prilepljene zbog slikanja  ;D .
Zavrsio sam je pre napunih sat vremena i odmah sam iskoristio priliku da je slikam.
Nemam vremena da isticem panele temperom, ali nije ni potrebno, s obzirom da je poklon za coveka kome to nije ni bitno. On jednostavno obozava ovaj avion.
Dakle, da ne gnjavim. Evo slika:












Nadam se da vam se svidja.
Pozdrav

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Boki

Hvala na pohvalama. Drago mi je da vam sa svidja.

Quote from: Gusha on 05-02-2007, 03:41:14
Alal za brzinu, pa ovo sam ti doneo od Micevskog pre desetak dana, kad ga pre napravi...

Morao sam brzo da radim. Pogresio sam datum covekovog rodjendana    . Katastrofa je kol'ko slabo pamtim datume.

Quote from: Sandman on 05-02-2007, 08:10:26
napishi malo o maskiranju trupa za kamuflazu s obzirom da ovaj demonstrator Su-37 ima ovu kamuflazu sa oshtrim prelomima!?

Maskiranje mi je, pored smirglanja, oduzelo najvise vremena. Maskirao sam obicnom zutom trakom za maskiranje.
Najpre sam ofarbao donji deo trupa, maskirao ga, a zatim gornji deo ofarbao zutom i presao na maskiranje.
Prvo je par puta zalepim na dlan i odlepim da bih smanjio jacinu lepka, zatim sam prelepio parce trake preko krila, olovkom nacrtao gde treba iseci, odlepio, iseckao makazicama za nokte (one male na rasklapanje) i ponovo zalepio na krilo.
Od viska trake popunio sam sitnije greske tu i tamo. Evo slika sa maskom i nakon farbanja i skidanja maske.




Quote from: Sandman on 05-02-2007, 08:10:26
jedino shto mi upada u ochi je canopy totalno pogreshnog oblika... ovi iz Zvezde su ovde bash omanuli izgleda??!
mislim da canopy treba da bude vishe kapljastog oblika, ovako je od vetrobranskog dela ka zadnjem delu mnogo ravan....  ::)

U pravu si. To mi je prvo ubolo oci.
Kad sam pokazao jednom drugu maketaru nesastavljenu maketu, covek se iznervirao zbog takve greske.

Quote from: Sandman on 05-02-2007, 08:10:26
nadam se da ovo nece biti poslednji mlaznjak sa tvoje strane ;)

Iskreno se nadam. Ceka me jos 2-3 mlaznjaka. Sve zavisi od kolicine slobodnog vremena.

Quote from: Sandman on 05-02-2007, 08:10:26
e da... ako josh nisi predao maketu drugu za poklon, savetujem te da onaj akvarijum prelepish po ivicama (tamo gde su spojevi silikonskog lepka) samolepljivim tapetom u boji drveta, i to npr. svetlijeg drveta....pogotovo ako ce stajati na drvenoj podlozi...?

pogledaj onaj moj topik sa Peterbiltom u zavrshenim maketama (automobili, zeleznica,....) - medju zadnjim slikama sam postavio i slike akvarijuma koji sam pravio za tu maketu gde sam ivice oblozio tim tapetom.... da sam znao da ovo radish mogao sam po Gushi u subotu da ti poshaljem tog tapeta jer ga imam vishka....

Eh, da sam znao. Sada je kasno. Sinoc je dolazio sa curom i dali smo mu maketu.
Nema veze. Znacu za sledeci put. Hvala.

Pozdrav svima.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Srdjan

#2
Kako je.acki izgleda!!!  ::)  ::)  ::) Svaka cast... hajde pokloni meni jedan taki za rodjendan...   nece se bunim  :P

Evo malo o ovom lepotanu... isti k'o taj tvoj

http://www.sci.fi/~fta/Su-27.htm