Trumpeter P-40c AVG 1/48

Previous topic - Next topic

tenk

maketa se odlicno uklapa,vrlo je detaljna i potrebno je samo par gito-smirglackih intervencija.od dodataka ubaceni su mitraljezi(model master)u krilima,a iznad motora su medicinske igle.pojasevi su sa eduardovog seta za americke avione.farbano je vallejo akrilima lakirano mm polu sjajnim akril lakom.prljanje radjeno tamya sminkom smoke bojom,vos je crni pro-modeler,preko dekala crnim aj lajnerom i deterdzentom...

www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

matilda

jaoj sto je fenomenalno uspeo...     :pilot

mozda malo boljih slika ali ajd sad.

gasha

neko se bash potrudio. Dobro sencenje donjaka ;)

LordNelson

Dobar rad, bravo.  :super Samo je kamuflaza jako slabog kontrasta...

Kerber

Ovako je valjda trebalo da izgleda pre upotrebe na tom delu ratista. Vec kroz mesec dana su bili izbledeli i zauljeni, samo tako...ako je verovati fotkama koje mozemo da nadjemo na Netu...To mi je jedina zamerka. Ako si mu ga dao po donjakama, trebalo je da slican tretman dobije i odozgo...to je mala neuglasica sa farbanjem, jer odozgo izgleda prilicno novo i neishabano, cisto.
Na kraju, jako lepa maketa, lepo odradjena, pleni...a to je bitno.
Negde sam procitao zamerke samoj maketi (to vec nije do tebe) gde kazu da treba resiti problem vetrobranskog stakla (ovo je zaobljeno a treba ravno - Airfix bi bio donator), a i decala, (ne odgovaraju bojom za rondele a i broj 77 je kao pod znakom pitanja).
ovde ne vidim da je vetrobran nesto netacan, a i oznake mi se cine u redu. A ako bas i nije bilo bele "77" iz ove jedinice, bas me briga - Veoma lepo izgleda, a to je najbitnije. E sad, ako se bas resis da ga saljes kod Djnika na takmicenje... ;)

airbamby

AVG je jako zanimljiva tema pa mozda i bude zanimljivo uraditi jos koju od bar 3 varijacije aviona sa brojem 77.
Dobar izbor, deluje dobro pogotovu odozdo, ipak cekam da vidim ovo cudo uzivo, fotke su...heh...

Bane ovo je 1/48  :cheers :cheers :cheers
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

tenk

hvala na komentarima i konstruktivnim kritikama :super
@kerber
evo par fotki i videces da su (po meni)bezveze kritikovali vetrobran,koji je na trumpeteru dobro izveden ;)sto se tice broja 77 evo ga na slikama i na njemu je leteo r.t.smit u pocetnim mesecima dok ga nije slupao pa preuzeo onaj sa brojem 47 ;)e sad dole su bili prljaviji nego gore bas zbog tok cuvenog kineskog sunca na kome su boje brzo bledele(mozda sam ja malo precerao... 0:) ali kad volem strokave avione!)a i fotke(makete)su malo cudne zbog blica (ubice me bambi!)planiram jos jedan trumpeter i jednu hasegavu pa ce popravimo nedostaci 0:)




www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Kerber

Ma, nema frke...Maketa je lepa, nema sta.
To sa tim vetrobranom je neko stavio kao generalnu ocenu i za '48 i za '72...kao tu su se bas zeznuli. Kad bih bar mogao da se setim gde je to izaslo, postavio bih link. Meni izgleda bas OK. Posto ja imam '72, moracu da protalaskam stek i da bas pogledam, cisto  da proverim sebe radi.
Za broj su se definitivno zahebali...hahaha
Samo tepaj dalje !

Neca i Misko

odlicna maketa :super kako si uradio ove "sajle" ?? odlicno izgleda :god  :pilot

modellius

maketa je prva liga, svidja mi se tako kako je!
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Profa

Dobar, dobar!! :super
E, sajle su ti genyalne ;D
Bogu fala što sam Lala! :)