Reggiane Re 2000

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Ovo je moj prvi pravi post na ovom forumu. Nedavno sam uradio ovo avionce. Maketa je Italerijeva. Lako se sklapa. Dekali prosecno dobri. Ostalo je da se uradi finis, da se polepe pito cevi, mozda vash, da se ofarbaju izduvne grane, poziciona svetla i jos par sitnica. Mislim da je avionce ispalo OK. Radjen je u kombinaciji Air brush, cetka.  Za ostarevanje nisam siguran posto mi se cini da u Svedskom RV ovi avioni nisu bili puno izderani.








ubermagog

Vrlo fina maketa, povampireni prastari Supermodel - odlično je to odradio Italeri!
Nisu loše ni tufne pošto su četkom.
Bolje da si stavio u "Projekte" jer ima tu još da se radi, a i da se lakira.

Trebalo je samo da poklopac kabine prvo ofarbaš u boju unutrašnjosti kabine, veliki su prozori pa se vidi - a i žuta boja boja spolja bi imala isti tonalitet kao ostatak makete (sad je malko svetlija zbog prozirne pozadine)


voja

Није баш био туфнаст већ више овако као змијице и три боје.



.

Kerber

 Lep komad, a njihove kamuflaze su jedne od najlepsih i najtezih za kopiranje...
Kazes dobro se sklapa, lici na Re.2000...mozda se i nakanim da ga jednom pazarim (posle Me.110, Spita 9 i Beaufightera).
Mozda mozes da mu skines "staklo pa iznutra komadice decala ofarbanog u boju kokpita polepis po "metalnim" delovima, da izbegnes transparentnost i cudnu farbu koju zato ima na precagama...Mozes da probas i ovu svedsku kamuflazu da mu malo doradis, imas referencu, posto satsavnica zna mnooogo da zezne...
Ali, ako ti je komplikovanao, dovrsavaj i u vitrinu.
Maketa je jako fino uspela, a jos ako si zadovoljan njom ( a sto ne bi bio), to je onda pun pogodak !

Sandman

lepo izgleda - mozda stvarno, ako te ne mrzi, da skinesh poklopac kabine i da prefarbash ramove iznutra?

kako vidim ovi Italeri dekali su bash tanki - ispod belih brojeva i zute strele na boku se bash dobrano providi kamuflaza  :-\ to bi mozda mogao tankom chetkicom da lagano dofarbash, bash nekako bode ochi

YU-DFY

#5
Hvala na sugestijama i dobronamernim kritikama.
Sto se tice seme farbanja, poveo sam se sastavnicom jer mi je bilo mrsko da kopam po fotografijama, a imao sam i u licnoj kolekciji slike ovog aviona sto ga Voja postavi iz muzeja u Linköping-u. Sad mi doslo malo krivo zbog toga.
Necu puno da se smaram vise, zavrsicu ove sitne detalje i avionce ide u vitrinu. Ionako makete radim za svoju dusu.
Evo i sastavnice, odnosno seme farbanja koju su dali u kutiji.



A i ovaj cova sa ovog linka je uradio slicnu stvar kao i ja. Dakle i on se zaj..ovaj pogresio.

http://airfixtributeforum.myfastforum.org/about17820.html&view=next

voja

Ако више немаш намеру да се зезаш око ове макете тј. да је оставиш у камуфлажи како си је и урадио једино што бих могао да ти препоручим је то да преко неких форума набавиш декале из комплета. Сигурно ће се наћи неко ко је радио мађарску шему бојења па ако хоће нека ти пошаље шведске декале које ћеш прелепити преко ових које су већ на макети. Тако ти барем ти бели бројеви и жута муња неће изгледати тако провидно.

Генерално, то је проблем са Италеријевим декалима да је бела некако слаба, танка, па се провиди камуфлажа кроз декал. И ја сам се зезнуо на белим крстовима за швајцарску верзију фарбања на Италеријевом Ме-109Г-6.

.