He-111

Previous topic - Next topic

mig-29

vec dosta pricano o ovom avionu...http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,9925.0.html
sad samo vrhove propelera da nadjem i kraj!


Warhawk

Mali savet: uključi macro na aparatu i svaku sliku slikaj 2-3 puta sa različitih udaljenosti (bolje da je slika oštra i prevelika, pa kropuješ višak)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Kerber

i spineri... :D
Zavrsi je pa daj bolje fotke.
Do sada je veoma lep rad...panelaza odozdo je bombona, ako me ne vara fotka.

mig-29

hvala svima  :) ...sto se tice spinera fale mi oni vrhovi...to jest jedan mi fali...izgubio sam ga  >:( , pa cu morati nekako da se snadjem..  ???

Neca i Misko

sto volim ove iz WW2  ;D !!!!!!! jos kad su ovako uradjeni, super je, jedino vrhovi na propelerima......  :)

dusko

Cak i na ovako losim slikama avion izgleda ludo  jako lep rqad samo eto stavrno se potrudi oko slika kao oko makete i bice sve super. ;)

UrbanKnight

Paneli izgledaju dobro, sad vidim da jos nije zavrseno kao sto si i rekao.

Inace i ja imam muke kad treba da slikam maketu. Evo ti par saveta, mada ih ima ovde na forumu...

Mozes da pazaris bristol-hammer papir u boji (ahitekte ga zovu karton)  za tehnicke crteze. Uzmes neku tamniju boju, i koristis kao pozadinu. On je 100-150 din.

Slikaj kad je napolje najjace svetlo, a terasa ti je u senci.

Polozaj makete i foto aparata treba da ti je suprotan od onog na slikama. Tj. da ti "pozadina" ne bude ograda terase, vec zid stana. Dakle ledja prema napolje. Razumeo si me.

Nije lose da aparat stoji na nekoj podlozi, pa osloni aparat na nju. I tako. Pozz

mig-29

sve to nije problem, nego u pitanju je mob, koji i ne daje bas najbolje slike, sli potrudicu se....a tek sam se posle setio sta mi je otac uvek pricao: "nikad objektiv u pravcu sunca" :D treba da okrenem ka zidu kao sto ste rekli....sutra po dnevnom svetlu... ;)

mig-29

#8
odradio sve kako treba...pozz  ;) stare slike sam zamenio novim pa vidite... :cheers

mig-29

malo je glupo da to pisem ovde, ali vece su sanse da ce ovo neko da pogleda... ;) mom prijatelju trebaju stakla za Messerschmitt BF-109 E3...tacnije treba mu samo prednje staklo, ili sto bi on rekao vetrobran...da li neko moze da mi pomogne, bio bih mu mnogo zahvalan...pozdrav i hvala unapred... :)

voja

Quote from: mig-29 on 31-08-2010, 22:58:07
mom prijatelju trebaju stakla za Messerschmitt BF-109 E3...tacnije treba mu samo prednje staklo, ili sto bi on rekao vetrobran...

Тамија, ИЦМ, Хасегава, Аирфикс, Хелер, . . . ?

.

mig-29

neam pojma koji je njegov model...znam da je u 1/48...samo mi je trazio da pitam da li neko ima za E3 varijantu...dal oni ima E4 il nes drugo to stvarno ne znam... ??? provericu sutra pa vam javljam... :)

modellius

he111 izgleda odlicno! taman kako treba
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

misa

I meni se sviđa. Što reče Wittmann, baš kako treba!

Pozdrav,
Miša :)

mig-29

hvala puno...:) voja: covek ima Hasegawu u 1/48 varijanta E-4....on hoce to da preradi(valjda radi naseg) pa mu trebaju prednja stakla od varijante E-3....on kaze da postoji tu neka razlika...cesto za taj avion  idu vise stakala, pa ako je nekome ostalo visak, bio bih zahvalan ako moze to da mi posalje, ili jos bolje donese u Sentu, ako ide... ;) hvala unapred... :)