ICM 1/72 Bf-109 E nachtjager

Previous topic - Next topic

EMIL

Pozdrav!

Evo jos jedne moje makete, 6. po redu, 2. na kutku. Maketa nije bas zavrsena, ima jos par stvari koje bi se trebale doraditi, medjutim nema se vremena, ispitni rok i  usmeni iz hidraulike (mehanike fluida) ce me sahraniti  :headbang! Maketa je jako lepa za rad, sklapanje odlicno i git skoro da nisam ni koristio... Sve je iz kutije, sem pojaseva koje sam radio od trake, mada se ni ne primete... Sve je islo odlicno dok dekali nisu dosli na red. Par dekala mi je puklo, sto se da i primetiti na slikama. Imam u steku jos icm-ovih emila i za njih cu morati da potrazim druge dekale, jer je rizik raditi sa ovima. Kao prajmer sam koristio crnu, a zatim sam prskao sa gunze rlm 66. Tu su nastali problemi, prebrzo susenje plus moje neiskustvo su brzo doveli do grudvica i tankih niti, slicnih paucini. Farbanje sam zavrsio sa uljanom hu 32. Prljanje sam radio ugljem i tamija sminkom. Ljustenje boje sam pokusao da docaram hemijskom olovkom, srebrnom.... Evo i par slika













Uporedo sam ga radio sa p-47



Tomcat

Lepo, bas mi se svidja, jedino sto ti fografije i nisu bas uspele.
P.S. Popravi taj stajni trap
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

flanker

Da stajni trap...ostalo ok mada stakla izgledaju malo mutno, možda zbog blica?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Kerber

Da, maketa je uspela, to stoji. Interesantna sema i verzija Messera iz E serije. Nocni lovac !
Kad se pomislim samo koliko je ljudi imalo problema sa ovim avionom na poletanju/sletanju u normalnim uslovima - danju, mozemo samo da zamislimo koliko je srce trebalo da ovim sve to rade nocu. Plus susret i borba sa neprijateljem...uh ! Nije zezanje.
Mozda da mu malo skratis ove osovine za tockove, da budu vise uz "noge" stajnog trapa i da te noge budu pod istim uglom i unapred i u stranu.
I mozes jos uvek da mu pastelom crnom ili necim neke senke napravis, ili bar neke panele potamnis, ovako mi deluje poprilicno jednolican, mada znam da su u prirodi trebali da bud mat crni/eventualno RLM66...samo zbog razbijanja monotonije.
Njohovi decali umeju da slude, mada ja licno nisam imao probleme sa njima tako sto sam ih umesto u vodu, stavio na vodu (malo mlake vode u tacnu, pa se nakvase odozdo, kroz papir). Podloga glos - ko kereca jaja, sa dosta vode za plivanje decala dok se pozicionira i nema frke. Posle kanem malo hemije za "ubijanje decala" i to je to.

EMIL

Hvala vam na savetima i kritikama!!! Stajni trap... Zapravo stajni trap nije ni zalepljen, vec sam ga samo postavio, kao i tockove pa se od par pomeranja i namestanja za slikanje rasklimao i ne stoji kako treba. To sam popravio pa cu ga ovih dana i zalepiti. Sto se sencenja tice, radio sam prajmer crnom da bih dobio efektre prisejdinga, medjutim zbog problema sa rlm 66 i ponovnog prskanja sa hu 32 ti efekti su izgubljeni. Posle ispita, kad se nadjem slobodnog vremena pokusacu i neko sencenje da uradim...