MIG-29 A Italeri-1/72

Previous topic - Next topic

sezan

Milenko Pavlovic '99 ...nek mu je uvek vedro nebo!
Ovu maketu svi dobro znate!Dodat je Eduard Zoom set ,za kabinu i malo antena.Ima samogradnje,elektrika,merdevine..Boje koriscene su Hu 127 i  Xtracolor X611 fulcrum grey-green (hvala Milose -@ Capritim)+ rev 68 zelena i polumat lak Revell.Dekali LH.Sad kad gledam fotke ,vidim jos neke stvari koje treba popraviti ,"isprljati" ali generalno to je to!Unapred hvala na komentarima!Pozdrav !

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

PELE

 :mjetal

Ova je medju najboljim 29kama na forumu! Svaka cast!

Boje si pogodio samo tako!


Pozz

Nemsy_29

WOW ovo je odlicno! Svaka cast! Reci samo sta si koristio za izduve?  :cheers

sezan

Hvala! @Nemsi Tamija D set,zaboravio sam.Pozz!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Milan18111

E jesi ga uradio,svaka cast.
Sve je na svom mestu...prljanje je perfektno,boja takodje.
Za merdevine cista 10-ka,jesi se pomucio ali vredelo je,daju posebnu draz maketi.




Miroslav

Odlicno je ispao. Ako si u mogucnosti, napravi jos jednu fotku kokpita, jer me zanima kako je ispalo sa foto-ecovanim delovima, jer taj posao i mene ceka.

modellius

j4edan od najboljih 29-ki na forumu, mogu samo reci bravo!
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Sandman

Slazem se sa komentarima da je ovo jedna od najvernijih maketa nashe 29ke, no jedino mi malo bode ochi ona premazana JRV trobojka na repu - chini mi se da je boja presvetla, ili je mozda prelaz izmedju te shtrafte i ostatka repa suvishe oshtar.  :-\

Na ovoj slici sa Airliners.net (autor: I. Salinger) se lepo vidi kako izgleda taj repni deo (mada nije 18109 u pitanju)



Naravno, ako eventualno imash referencu za 18109 koja pokazuje kako je zaista izgledala prefarbana zastava na repu, okachi nam ovde i ignorishi moju primedbu ;)

Josh jednom, sjajan rad, a merdevine su odlichan dodatak (mozda samo josh one poklopce za gornje delove usisnika da napravish? ;))

sezan

#8
Hvala!U pravu si za prefarbavanje zastave manje -vise!Boja koriscena je ista 127 naravno ,jeste malo odsecnije i svetlije ispalo(sto ne znam),uzivo ne bode oci ..ali ako je samo to zamerka ja sam prezadovoljan!Slikacu kokpit kad bude boljeg svetla.Hvala jos jednom!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Nemsy_29

Evo jedna slika 109 gde se vidi taj prefarban deo zastave SFRJ.


sezan

#10
Ajde Srdjane povuci sve sto si rekao!  :naughty
Hvala Nemsy!Imas pice! :cheers

A evo ustvari o cemu se radi!U principu nebitno al..!Uradjen presading tj prajmer je crn ,pa nisam pokrio sivom totality nrego onako ,prozracno (sto bi braca Hrvati rekli) i onda prefarban dekal sa 127 al sad boja dolazi u punom kolkoritu..bez crne podloge i onda izgleda ovako ...!Ali to je sve nista..uzivo ne bi ni primetio to!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sandman

Quote from: sezan on 01-09-2010, 14:52:08
Ajde Srdjane povuci sve sto si rekao!  :naughty

pa ako me ochi ne varaju, na ovoj fotki je prelaz izmedju sivo prefarbane zastave i ostatka repa u sivoj boji skoro neprimetan?  ::)

a, na slici je zeleno polje u zadnjem delu desnog vertikalca, dok je na maketi u prednjem delu?  :-\

ma nebitno, samo malo na slikama bode ochi taj detalj, ali ako kazesh da se uzivo ni ne vidi tako uochljivo onda super ;)


malifly

#12
Ala ti vera majstore!!! :bravo Svaka cast na preteranoj maketi!!!! :mjetal Mozda ovo nije mesto da postavim pitanje, ali nadam se da mi necete zameriti, dali bi ste mi mogli reci brojeve aviona koji su bili oboreni tokom Nato bombardovanja i ko je pilotirao tim avionima

sezan

24Mar99   493EFS/48FW   F-15C 86-0169   C.Rodriguez       AIM-120C   MiG-29 18112   127.lpe/JRViPVO (Arizanov OK)
24Mar99   493EFS/48FW   F-15C 86-0159   M.Shower       AIM-120C   MiG-29 18111   127.lpe/JRViPVO (Nikolic OK)
26Mar99   493EFS/48FW   F-15C 86-156   J.Hwang       AIM-120C   MiG-29 18113   127.lpe/JRViPVO (Radosavljevic KIA)
26Mar99   493EFS/48FW   F-15C 86-156   J.Hwang       AIM-120C   MiG-29 18114   127.lpe/JRViPVO (Peric OK)
4May99   78EFS/20FW   F-16C 91-0353   M.Geczy       AIM-120C   MiG-29 18109   127.lpe/JRViPVO (Pavlovic KIA)
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Tomcat

Isprqavite me ako gresima, ali mislim da nedostaje 18106 pilota Milutinovica
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...