P-40B Academy 1/72

Previous topic - Next topic

gasha


Hawkeye

Gaso,da li si dodavao neke delove(samoizrada) ili je ovo iz kutije?

'Уживај младићу за младости своје!'

Nemsy_29

Super je ispao.Ovaj avion mi je spreman za farbanje, tako da ce biti mozda do kraja meseca gotov.Koje si boje koristio?

gasha

Mitraljezi su od igala kao i pito cev. Doduse pito cev bi trebala da izgleda drugacije ali sto bi jedan drugar rekao "ïpak je to 72-ka".
Ovi avioni su farbani za Britance, americkom farbom koja je bila najslicnija njihovoj dark green i dark earth. tako da sam i koristio Gunze boje za Britance. Odozdo ide grey sa dodatkom plave. Tu bas nije slicna britanskoj boji. Jos su zamenjeni poklopci tockova sa metalnim, napravljenim od lima od konzerve. Pojasevi koji se i tako ne vide su takodje iseckani od konzerve.

barbarossa

Gaso, imam malu primedbu, koliko mi je poznato u tom periodu nije smelo nista da se farba crvenom bojom bas zbog naglasene japanske crvene za hinomaru tako da spiner nije bio crvene boje iako mu to mozda lepse stoji kako su i akademci nacrtali na njihovoj kutiji, potrazi po netu slike i projekcije bas tog aviona videces, ja imam sigurno negde ali ne mogu trenutno da nadjem.. ako nadjem postavicu... inace maketica je pravo zadovoljstvo raditi je, i bas lepo izgleda....

relja

Jako si ga lepo uradio, svaka čast.
Najviše mi se sviđa ovo naglašavanje pamela preko dekala.

"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

gasha

@barbarossa u pravu si, nisam obratio paznju a tolike slike imam. Ja ofarbao spiner prvi, po slici na kutiji, i skroz zaboravio na njega. Nista opravicu to.

dusko

Savim lepo odradjena maketa,  kao i zanimljiva sara na felnama. :pilot

tenk

lep lep,ali... barbarosa je u pravu za spiner i jos jedna zamerka na farbanje,a to je da su maskirne mrlje farbane sablonima i da su prelazi izmedju dve boje ostri a ne mekani(slobodnom rukom) i da su sa gornje strane krila i na trupu zafarbavane britanske oznake tako da se to primecivalo po tamnim krugovima ,a kineske oznake su pomerene vise ka krajevima krila u odnosu na britanske(najbolje se vidi na avionu sa kodom 75 gde su kineske oznake ucrtane preko britanskih!)i jos samo doradi pito cev ;)
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

medico

vrlo dobro, prava maketica za relaksaciju, meni je ostao u lepom secanju, jednostvan lepo se uklapa , milina.
jedina zamerka mogao si malo da izbusis onaj usisnik vazduha na kapotazu motora , antene su odlicno ispale 'pod konac' sto kazu  ;)

airbamby

Fino je ispao, lepa maketa za policu a sto je jos vaznije napokon jedan avion iz tvoje radionice...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Profa

Malo mi to zaprljavanje nije baš ::), ali OK...
Inače lep rad, svaka čast :super samo popravi spiner, pa je...
Bogu fala što sam Lala! :)

Kerber

E, ne videh ovo ranije...obaveze....
Dobar je Akademac.
Iako nije nesto kao maketa (proizvodjacka nedoslednost detaljima), ispao je bas dobar.