Zvezda Su-39 1/72

Previous topic - Next topic

Miroslav

Maketa krajnje jednostavna, lepo izliveni delovi, koji se odlicno uklapaju. Siromasan kokpit, ali zato ima figura pilota koja je lepo odradjena. Prozirni delovi su sasvim zadovoljavajuceg kvaliteta, panelizacija odlicno izvedena, ali nema riveta. Potrebno je manje gitovanja na spojevima. Sve u svemu, sasvim korektna maketa. Dekali odlicno nalezu i nisam imao problema sa silveringom. Koristio sam Humbrol boje, Humbrol DecalFix, Revell Plasto, Promodellers Weathering Wash, farbao cetkicom, itd. Koga jos nesto zanima, slobodno neka pita.

oddball

u pravu si kada si rekao da mu je kabina katastrofa. jako malo detalja, ja sam nesto svasta budzio. uklapanje je ok, moglo je i bolje da ga urade, meni je jedina zamerka ide na racun proizvodjaca posto su mogli da koriste neku bolju plastiku. ti si ga jako lepo uradio po onome sto mogu videti na fotkama, bravo.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

dusko

Miroslave zaista si ovoga puta nadmasio samoga sebe maketa je prelepa a jos radjeno cetkicom ispekao si zanat nema sta . :god

Vladimir

Super izgleda :). Gde si ga pazario?
Ф89 НС

Miroslav

Hvala vam na komentarima. Sto se tice plastike, meni se izuzetno svidela. Ne znam da nisu mozda nesto poboljsali u zadnje vreme. Cak sam bio odusevljen njom - tvrda, fino istackana, odlicna za naleganje boje. Maketu sam kupio u M-Hobby-ju.

Mikoyan29

BRAVO za shemu, boje su izvanredne, samo nastavi!  :mjetal
MK "Oluj"

mikoyan

Zaista vrlo lep rad, pogotovo sto je radjeno cetkom.

Miroslav

#7
Mikoyan, sto se tice rada sa cetkicom, hocu malo da pojasnim svima, da ne biste dovodili cetkicu u inferioran polozaj u odnosu na AB. Cinjenica je da nije lako i da je potrebna i vestina i smirenost, ali takodje i praksa ucini svoje, a i sam izbor cetkice i njene velicine koji, ako je pravilan, moze da odigra presudnu ulogu. Sem toga, jako je bitan i odnos razredjivaca i farbe. Bilo kako bilo i za farbanje cetkicom , kao i AB-om je potrebno iskustvo.