Hawker Sea Fury, FB.11 , 1:72 Airfix

Previous topic - Next topic

milogor_strashni

Prvi borbeni aparat koji sam radio. Sada mi deluje nekako naivno sa gomilom detalja koje bih popravio/drugacije uradio ali pocetkom godine (kada je radjen) mi je izgledao savrseno  :zvizduc.
Ovo je prava maketa za pocetnike, super se uklapa, nema mnogo zezanja i muke.

U to vreme nisam znao ni sta je wash, ni kako se graviraju paneli, ni o hemiji za dekale...

dakle.. evo prvenca (nisam imao srca da ga ne postavim na net, iako je u poredjenju sa vecinom radova ovde chist smeh  :hahaha )

Hawker Sea Fury, FB.11
Royal Naval Historical flight, Royal Naval Air Station Yeovilton, Somerset, UK, Feb 2008













Warhawk

Ja ga ne bih dirao. Za prvi put ovo je odlično odradjeno, najbolje bi bilo da ga ostaviš tako (još uvek mislim da nisam trebao da prepravljam moje prve makete, baš zbog nekog poredjenja sa sadašnjim radom i nostalgije).

Jedino bi mogao da mu pretrčiš preko dekala sa omekšivačem da ubije film, i biće perfektan...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Dada

Veoma lep malisan. Svaka cast za prvu maketu, veoma pristojno izgleda.
Kao neko ko je rastavio gomilu maketa uz pomoc mrMuscula, savetujem ti da je ne prepravljas, vec ostavis u prvobitnom stanju.
Retko kada renovirana maketa ima onaj smek kao stara, a i bice ti slatko kada posle odredjenog vremena pogledas na nju i vidis koliko velik si napredak nacinio.
Pozz,
Dada