1:72 Condor MiG-21 SMT

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

ovu maketu sam radio u zadnje vreme i mogu da kazem da sam zadovoljan kako je ispala na kraju.maketa je uzas za rad i poklopac kabine i prednje staklo mi se raspali u ruke tako da morao sam da ovo izrabotim u samogradnji.kokpit je takodje u samogradnju a naoruzanje i dekale su iz viskovi.kamuflaza je farbana freehand i dobio je minimalan weathering.nadam se da vam se svidja :)



dragan_mig31

Quote from: Nemsy on 11-09-2010, 17:17:22
Bravo! Jos jedan odlican migonja  :cheers
Koji je ovo po redu?  ;D

hvala :) mislim daj e 10ti :D

dusko

Sve lepse od lepseg znam kakva je Condor za rad tako da si napravio odlicnu maketu sto se tice kamufleze odlicno je ispala i zaista ne znam kako uspevas slobodnom rukom da izvedes takve majstorije ,sto se tice stakla lepo si i to resio i meni se isto dogodilo tako da je maketa dobila ceradu.

Kerber

Izvukao si ga iz mrtvih...hehehehe
Odlicno je ispao.
Svidja mi se kamuflaza na ovim ruskim "21"...Jako lepo.
Taman mislim da sam sve video, kad ono -  ???

matilda

cudoviste grbavo...
super je ispalo na kraju.
svaka ti dala za to sto si sam napravio poklopac kabine i vetrobran.
kamuflaza je jako lepa,prem da sam ih ja vidjao po slikama nekako vise zelene.

Goran A.

Probaj neki polumat, mrvica sjaja ume dobro da legne na 1/72 i prirodnije istice detalje. Jak mat na maketi to nedozvoljava zbog male povrsine. koja odbija svetlo. Avioni koji su potpuno matirali, kada se posmatraju sa odredjene distance deluju sjajnije nego sto jesu. 

dragan_mig31

koliko sam ja uzivo video matirane vojne avione ne daju uopste sjaj kad se vidu iz daljine.ali to su ruske boje a ne neke domace kao na mig-21 u JRV ili j-22.

flanker

Zanimljiva šema, sandardno dobar rad. A je li, a što ti nisi Dragan mig-21?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

dragan_mig31

Quote from: flanker on 13-09-2010, 00:20:16
Zanimljiva šema, sandardno dobar rad. A je li, a što ti nisi Dragan mig-21?


ma volim ja mig-31 vise od miga-21 ali on nema ovoliko mogucnosti izrade i kamuflaze.

oddball

Dragane, iskreno, po mom misljenju ovaj 21 ti je najbolji do sada. dobro je da nisi preterivao sa vederingom. meni je ovo taman. i kamuflazu si uradio veoma dobro, a petokrake mu legle super.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Goran A.

#10
Radi kako hoces. Kada bi mogao da sa  1:1 na 1/72  prenes boju i sjajnost 100% onako kako je na pravom avionu, i da ih posmatras u identicnim uslovima, maketa bi ti izgledala tamnija nego original, nema to veze da li je boja ruska ili nije. U pitanju je velicina povrsine koja reflektuje svetlo. Blagim pojacavanjem sjajnosti ne bi narusio autenticnost vec doprineo uverljivijem izgledu.
Da zakljucim - mislim na neki polumat, ne polusjaj, tu postoji razlika. Na kraju krajeva, to nisam izmislio ja, maketari to znaju vec decenijama.

airbamby

Jako lepo uradjen Migonja.
Zanimljiva sema nema sta.
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

dragan_mig31

Quote from: Dusan Lekic on 15-09-2010, 01:41:45
Yes Mr.Foxhound kao sto rekoshe kolege ovaj Mig-21 ti je najlepshi u kolekciji! Bravo! 8)


Pozdrav!
Dusan


ps: nego jel planiras ti da radis Mig-31 uopste da osvetlish obraz nadimka  ;D


haha hvala ti :) imam jedna uradjena maketa mig-31 tako da dovoljno je to :) svi su isti,svi su sivi tako da nije toliko interesno kao mig-21 :)

Milan18111

Odlicno uradjen MiG.
Farbanje iz ruke je perfektno.Svaka cast.


UrbanKnight

Fino si uradio. Jako zanimljiv avion, tolika vazduhoplovstva i sema za farbanje.   :)

Kakav je u odnosu na Mastercraftov MF? Vidim da vazdusna kocnica nije ni ovde bas najsrecnije uradjena.

Sto se tice vetrobrana, tj. spoj trup-vetrobran, meni to jako puno utice na ukupnu ocenu kod makete, mnogi maketari ukljucujuci i mene zapostavljaju. Evo gledam neke svoje stare makete, i ne mogu da verujem sta sam dopustao.Kod tebe je ovo jako dobro.

Tako. Sta sledece pravis?