RA-5C Vigilante, 1/48

Previous topic - Next topic

Reaper

Poz!

Evo zadnjeg zlodjela.... Ovu maketu sam zapoceo prije dosta vremena.... s obzirom da je maketa tesko smece, s deformiranom plastikom, lose odlivenim dijelovima, katastrofalnim naljeganjem i slicno - trajalo je jako dugo dok je nisam zavrsio. U medjuvremenu je par puta ostavljana, bacana u smece, vadjena, nastavljeni radovi, pa opet ispocetka..... No, evo - gotovo je.

Rijec dvije o maketi. Radio sam konverziju u "early type", prednji stajni trap je 78% samogradnja, jer je u kutiji bio toliko deformiran da je bio neupotrebljiv. Puno detalja u samogradnji, u cockpitu, bayevima i slicno. Obozavam ovaj avioncic, i stvarno sam zadovoljan kako je ispalo. Moglo je i bolje, uvijek moze, ali eto... meni se svidja.

Inace, ova shema je nestandardna, predstavlja avion sa nosaca "kitty hawk", 1966, kada su dosli na ideju da ih farbaju maskirno, zbog bolje zastite tijekom akcija. Nije bilo nekog standarda, farbali su ih otprilike, tako da su varijacije velike, 2 aviona iste grupe nisu bili jednako ofarbani. Od 2 zelene, sive i zelene, do pune S.E.A. sheme, uz varijacije. ja sam odabrao bas ovoga, nema neki posebni razlog.....

Ok, to je to, kritike i komentari dobrodosli...













Inace, da spomenem, maketa je jucer na natjecanju "Crna Kraljica", osvojila srebrnu medalju, tako da, ja presretan....  :super

Slike su lose, ali,trenutno nema boljih, mrcina zauzima pola kvadrata, tesko ga je slikati, posebno pod umjetnim svjetlom....

Mikoyan29

uuu lepa maketica :))))
cestitam za medalju!!!  :caooo
MK "Oluj"

dragan_mig31

uu covece ovo sam cekao.kamuflaza je zakon.ima nesto u ove SEA kamuflaze sto cini same avione neodoljive.svaka cast

Kerber

Da, veoma lep avion, a i maketa je uspela i to - oho-ho !
Uvek sam ih vidjao u onim dosadnim shemama- belo/sivo, pa mi ovo bas lepo krsi ustaljeni obrazac za farbanje ovih starih ratnika.
Pogotovu mi se dopada talasasti prelaz na pralazu kamuflaznih polja gore/dole...hehehe
Ostalo je u tvom stliu, sa mnostvom detalja kako na "nogama stajnog trapa", tako i u samom farbanju raznih panela i kamuflaznih polja.
Impresivno!

Izgleda da ti je odmor prijao. :D

matilda

iako nisam neki ljubitelj americkih mornarickih aviona,lagao bih ako kazem da mi se ne svidja.

lepo izdetaljisani trapovi, lep odabir boja i perfektan finis ga cine jako lepim avionom , iako kao sto rekoh nisam nesto odusevljen kad vidim tako nesto.
svaka pohvala i samo tako nastavi.

ko je proizvodjac ovog cuda???

Reaper

Hvala ljudi!

Da, zaboravio sam...proizvodjac je Trumpeter, jedini trenutno (koliko ja znam) koji radi ovu maketu u ovom mjerilu. Radi ga i u 1/72. Fenomenalno na prvi pogled, ali losi kalupi i ostali problemi svakako ovu maketu guraju u kategoriju "izbjegavati, ako bas nemoras imati"....  :headbang

mikoyan

Uh, odlicno. Stvarno nemam sta vise da dodam. Mene ceka jedan u 1/72. Pozz

InFlames

Odlicno! Nisam ni znao, da je bila SEA shema ikada korištena na ovom tipu

gasha

Odlican je, ne bi mu bilo na odmet malo washa na zakivke i na tockove, da istakne detalje.

Reaper

Hvala!

Wash ja nikad nisam nesto pretjerano dobro znao raditi, pa sam odustao od toga. Sad sav weathering radim iskljucivo airbrushem. S donje strane je sve nijansu jace istaknuto, sto je logicno jer je bijeli, ali to je i "stara" boja, maskirna shema na gornjoj strani je farbana na licu mjesta, preko postojece boje (sive), a i upotreba ovakvih shema je bila jako kratka, tako da se tu prakticki nisu ni stigli uprljati, a kamoli da je dolazilo do nekih ostecenja boje ili slicno...

Inace, maskirna shema je trebala pruziti vecu zastitu od neprijateljskih lovaca, jer su onako sjajni, sareni sa high viz oznakama, trakicama i slicno bili jako uocljive mete. Medjutim, pokazalo se brzo da je prava opasnost od protuzracne obrane, a ne od aviona, tako da se od toga jako brzo odustalo, i ustvari samo mali broj aviona je kratko vrijeme bio ovako ofarban....

Jan66

U svo kukanje, ispala je stvarno dobra maketa.
A sam avion mi je jedan od milijih....