Hasegawa 1:32 FW 190A-5 Priller

Previous topic - Next topic

Lud13

Pozdrav

Evo konacno nekako zavrsih ovu maketu. Od samog pocetka su me pratili raznorazni pehovi, tako da mi je malo falilo i da je ne zavrsim.

U svakom slucaju maketa je Hasegawa razmere 1:32. U osnovi bilo je malo problema oko uklapanja motora sa trupom i spoja krila sa trupom.
Koriscenje su MM akrile boje i lakovi. Nisam hteo da preteram sa ostarivanjem mada kad pogledam slike vidim neka mesta koja treba malo dodatno uprljati.

Slike nisu bas najbolje , slikano je nocu pa kad budem odradio dodatni weathering stavicu bolje fotke.



E sad evo fotkica pa izvolite...























Dejan

airbamby

Jako lepo i pedantno uradjeno, mala sugestija je da kad budes radio dodatno prljanje dodas i antenu
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

drakii

Sve, sve, al' shto promashi razmeru ? Ponavljam se, aliko mi kriv kada volim sitnu razmeru, dopada, nego bre trazi mnogo rada, na kraju i prostora, imadoh nekada komplet Revell 32-ojku, druga polovina sedamdesetih, previshe prostora zauzima, zamisli tek tri Phantoma II, ali je mnogo lepo kada se poredjaju, napravio sam ih tada tridesetak i posle podelio prijateljima i preshao iskljuchivo na jednu razmeru, ne zameri na sugestiji, ali ako se limitira opseg interesovanja, biche podnoshljivo, apropo prostora...., se.em, ima par stvari koje mogu da se dorade(isprave) vidjeno ovako na slici i da  dodam, verovatno ka bajati maketista, nisu svi avioni ni bili star, niti makete moraju da budu zamazane, nisu svi za teranje mode ili mozda nachina prikrivanja propusta......

Kerber

 :D 'De me nadje.....?!?

Odlican FW !
Bas me je razveselilo ovo. Super !
Ne moras mnogo da ga prljas, ipak je to komandantski, verovatno su ga odrzavali samo tako.
Samo antenu dodaj i sto se mene tice moze u vitrinu. Ja ga ne bih nesto vise akao, osim ako to bas nije tvoj gust.
Taman da malo umanjimo razliku "Mizi / FW"....hahahaha (neka mi oproste kolege iz Migovog jata)  ;D

Lud13

Hvala na komentarima kolege   ;D ;D ;D

@Airbamby.....probao par puta da stavim antene na ranijim projektima pa bilo crash n burn...nesto mi tu ne stima...

@Draki za mesto je propast..zena me i ovako popreko gleda a ove 32ke samo pogorsavaju stvar...di cu sta cu...mora veci stan :):):)

@Bane...znao sam da ce ova tema da ti legne...bad boys of the luftwaffe must stick together heheheh a pazi sta ide sledece na operacioni sto...Bf 109T-2..U 32ci naravno :):):)

Poseidon

Ma ispao ko lutka...a 32 je razmera budućnosti...ja već imam 10 kom. završenih:)

ubermagog

odlicno izgleda, bolje ne diraj nista i ne prljaj vise jer je ovaj ionako iz perioda dok imali vremena da ih ociste i operu

Kerber

Ako je sa crvenom munjom na nosu...JG.11.....aferim ! Cristian? 8)
Taj mi je u planu, takodje.
Sorry za OT. Morao sam. :D

dusko

Nista ne diraj ovako je odlicno svaka cast za rad.

barbarossa

odlican 5, koliko mi je poznato, jedini nemacki lovac koji se pojavio iznad Normandije 6. juna '44, bas ovaj avion gde im je Priler za dlaku umakao

medico

jako dobar rad !
velika razmera i dozvoljava da se razmahnes sa efektima , sasvim fino je i zaprljan, odlican (bar po meni) izbor boja kao i polu mat finish , bravo za guljenje propelera i da nebude sve u hvaljenju mogao si malo za rardjavish auspuhe mada se jedvn i vide a topovi u krilima nemaju onaj brunirani finish, probaj sa grafitnom olovkom HB ili B vidi sta u toj razmeri  najvise odgovara...