He-162 Volksjager Tamiya 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Ovaj Volksjager je prva maketa koju sam zavrsio posle pauze od 8 meseci. Maketa je Tamiya i preporucujem je svima! Zahteva veoma malo smirglanja i gitovanja. Dodao sam pojaseve, detalje na motoru, antenu ispred kabine, polugu za otvaranje kabine i jos par sitnih detalja. Maketa je farbana Model Master Enamelima RLM 76/82/83. Pre farbanja odradio sam preshading tako da nije ni bilo potrebno  koristiti wash. Weathering sam ostavio na minimumu posto su ovi avioni napravljeni pred sam kraj rata i verovatno nisu imali vise od jedan ili dva leta.



Na tamicenju u McMinville-u proslog vikenda Volksjager je uzeo trece mesto.

Kerber

Bravo Djole !
Lepo avionche, a lepo i odradjeno.
Vidis kako prija povratak maketicama posle pauze...hehehe.
Pozz !

Dada

Veoma lepo Djole. Otvorena masina je pun pogodak! :)

drakii

Nashao sam mu greshku, veeeliku, ali to vidim samo ja i josh poneko, razmera je pogreshna, da je bio 1/72 bio bi taman, shalim, primer kako maketa moze da izgleda dobro i bez shtrokavljenja, pozdrav

djnik

U 1/72 ovaj avion pravi mislim samo Dragon. Napravio sam i tu maketu pre par godina ali ova Tamijina je mnogo bolja!

Profa

Predivan, Đole!
Mene čeka baš taj Dragon u 72jci, serijski eceraj i slično  :naughty, jedva čekam da dođe na red... :zvizduc
Bogu fala što sam Lala! :)

lord sir giga

E a mene cekaju dva komada, oba iz Dragon Mistel verzije.
INace i on ima motorce, mislim ovaj u 1/72, sto rece Drakii lepo odradjeno bez prljanja.

Sandman

povratak u velikom stilu Djole ;)

odlichan rad, jednostavna ali pedantna kamuflaza i odlichno detaljisan!

shta nam sledece spremash? nadam se da nece biti opet pauza od 8 meseci? :D

djnik

 I ja se nadam da nece biti ponovo velika pauza. Postavicu uskoro slike maketa u radu, bice tu F-84, Dornier Wal, F-16, Spitfire Mk V itd ;)

milten

Sta?? Imao si pauzu?! Nisam primetio ...
Lepo avionche by the way ...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/