Revell He-70 1/72

Previous topic - Next topic

sale86

Prvo da kazem da je ovo treca maketa koju radim, i da mi jos neke stvari nikako ne idu od ruke. Prva medju njima je mat lak  :headbang   Posto nemam pronto, niti cu ga imati jer se vise ne proizvodi, lakiranje pre dekala radim sa sjajnim (gloss) humbrol lakom. Ali kasnije, mat lak nema efekat koji bi trebalo da ima, vec dobije neku polu mat varijantu, ne znam zasto i kako to da ispravim.
Elem, maketa kao maketa je odlicna za sklapanje, sa sasvim malo gitovanja. Paneli su u pozitivu, sto je nanelo malo muke oko rezbarenja istih, ali nema veze, u tome i jeste lepota maketarstva. Radjeno je cetkicama i uljanim Humbrol bojama. Kao prajmer sam koristio mat crnu humbrol uljanu boju, da bi metalajzer imao malo tamniju nijansu. Sve je bilo lepo dok nisu stigli dekali. Jedan jedini zivac u mom telu je ostao normalan, koji je i spasio maketu da ne odleti u parkic. Naime, dekali su iz jednog dela, cak i ovi ogromni koji idu duzinom celog aviona. Ali ne bi to bilo nista spektakularno da se nisu cepali na svaki malo jaci dodir, sto me je izludjivalo. Tako da sam na kraju ostao bez dela dekala na nosu sa obe strane, pa je srebrna linija koja je na crnoj podlozi bez dekala.
Na stajnim trapovima sam pokusavao (prvi put koristim i isprobavam tehniku sa pigmentima, koje sam dobio od jednog slikara, u pitanju su neki francuski pigmenti ako to ima uopste bilo kakve veze :) ) efekat zemlje, na tockovima i u kutijama, tako da se to vidi na slici, ali je na samoj maketi malo primetno.
Molio bih ako bi neko mogao da mi da uputstvo za rad sa pigmentima, da malo usavrsim tu tehniku, jer sam razmisljao da odradim efekat rdje na spojevima krila, i na trupu.

Svaki komentar i kritika su dobrodosli, jer cu tako najlakse i najbrze savladati vecinu gresaka.

Hvala unapred na komentarima i izvinite na posirokom tekstu :)

P.S. Slike nisu bas najbolje, jer je bilo jako sunce, pa je i odsjaj malo jaci.

Evo slika:














Nemsy_29

Lepo izgleda, lepo si panele urezao  ;D

sale86

Hvala :)

I samo jedno off pitanje: Kako da okacim slike da kad kliknete na tumbnail da vam otvori samo tu sliku a ne ceo album, ako shvatate sta hocu da kazem :)

milogor_strashni

imam ovu maketu i pratio sam sta si radio s obzirom da i ja imam dilemu sta da radim s pozitivnim panelima (kad se odlucim da radim bash nju u mnostvu nakupovanih kutija  ???). slidze su mozbit preosvetljene za moju ukus, ali mi se svidjaju paneli za sve pare..
svaka cast...

sto se tice odgovora na tvoje pitanje.. ovo je citat od jednog kolege sa foruma :

"nash chlan "misa" je u sledecem textu opisao kako "naterati" thumbnailove na Photobucketu da kad se klikne na njih dobijemo samo tu konkretnu sliku a ne ceo album gde se dotichna slika nalazi!

evo objashnjenja:


Možda niste primetili, ali već neko vreme thumbnailovi koje generiše Photobucket vode na album a ne na samu sliku. Ovo drastično usporava gledanje slika, ali postoji rešenje. U "account options" imate "album settings", i zadnja opcija je "images link back to album". Ovde treba ukloniti ček mark (deselektovati opciju). Posle toga, kada u albumu kliknete na taster "generate img and html code", opet će se generisati korektni linkovi pravo na slike. Zvanično uputstvo je na ovom linku.


ZAMOLIO BIH VAS DA PREPRAVITE OVO NA SVOJIM PHOTOBUCKET NALOZIMA KAKO BI SE SLIKE BRZE I LAKSHE UCHITAVALE!

pozz,
Sandman
"

a post se nalazi ovde http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,198.0.html

Уважение,
Milan

sale86

E hvala puno na ovom odgovoru, najzad sam resio taj problem. Linkovi su prepravljeni :)