F4D-1 Skyray, Tamiya, 1/48

Previous topic - Next topic

Reaper

Pozdrav!

Jos jedna nedavno zavrsena.... Fenomenalna maketa, vrhunski detalji, jos bolji fit...... i krasan i zanimljiv avion.....

I nazalost, veliki problemi s bojom, sto god radio, ispadala je zrnata, gulila se s makete, neznam koji joj je vrag bio, nove novcate bocice (gull gray i bijela)..... Ah, sto se moze, nisam nezadovoljan, vecinu tih problema sam sanirao, neke jednostavno nije bilo moguce popraviti, sto se odrazilo na ukupan finish makete. Ali, ok....sljedeci ce biti bolji, ovo je jedna od maketa koju bih mogao raditi svaki dan, nebi mi dosadila....  :naughty

Komentari i kritike dobrodosle....









dusko

Super rad, reci koju boju si koristio posto vidim da je bilo problema?

Reaper

Hvala.....

Koristene su MM-ove Flat white i Flat gull gray..... nikad nisam imao problema sa tim bojama, ove su izgleda ili dugo stajale, ili se nesto s njima cudno desilo. U bocici su djelovale ok, u airbrushu su djelovale ok....nazalost, na maketi nisu bile ok... kao da si prefarbao p80 smirgl, povrsina je bila toliko hrapava..... jasno, posmirglao sam gdje god sam mogao, sreca da je avion takvog oblika kakav je, pa je bilo moguce na 95% mjesta lagano smirglom pobrusiti da se dobije koliko toliko glatka povrsina radi lakiranja i decaliranja.....

Interesantno je da se ta bijela sasvim normalno ponasala na onom RA-5c koji je kronoloski farban poslije ovoga..... Jedina razlika bijase sto sam prvi put koristio obicni razrijedjivac (koji uvijek koristim) a drugi put nitro..... tako da, vjerovatno sam ja nesto zeznuo kod farbanja..... :think

sezan

#3
Nisam ljubitelj opusa (sto je u biti nevazno) ali moram da kazem da je maketa odlicna!Nista manje nisam ni ocekivao!Retka ptica i vrhunski uradjena!Svaka cast!Pozz!

ps-Meni se desavalo da razlicite  boje istog  proizvodjaca reaguju totalno drugacije ,pri koriscenju istog razredjivaca!Najvise mi "mirise" na taj problem..al ko zna!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Kerber

U tvom je maniru i sa prepoznatljivim pecatom.
Odlican rad, a avion je, iako meni veoma cudan, veoma interesantan. Taj period hladnog rata, u avijaciji je jedan od najzanimljivijih uopste. Toliko ideja, oblika, uspesnih i manje uspesnih aviona, to je rudnik blaga za maketarstvo.

Reaper

O da..... 50-te, 60-te..... i 70-te naravno, barem sto se ludih amera tice su pravi rudnik zanimljivih stvarcica....

Nazalost, prava je steta sto ih je jako malo u tehnickom smislu kvalitetno kao ova tamiyina maketa, vecina takvih maketa su nekakvi poluproizvodi....