Soko/Utva G-4M 1/72

Previous topic - Next topic

Nemsy_29

Ovu maketu sam uradio pre godinu i po dana pa tek sad videh da je nisam okacio ovde  :P

U pitanju je vecini dobro poznata domaca jedna jedina u plastici Yumova maketa G-4 super galeb.Kao sto znate maketa je solidna za rad, malo vise posla oko usisnika i to je to.Ovo je meni prva ozbiljna maketa koju sam gitovao, celu farbao i dodavao malo samogradnje.Od samogradnje su dodati lanseri za V-V rakete, antene na vertikalcu i far na prednjem trapu.Farbana je Revellovom belom bojom 40 i Humbrolovom plavom odozdo 230.Dekali su set LH "white seagulls" osim zastava na repu koji su od obicno G-4 iz kutije(jedna mi se izguzvala pa sam skinuo drugu i stavio ove).Na maketi ima dosta gresaka sto se vidi i na slikama(nije odradjen wash, silveringa malo ima,crna povrsina ne ide do kraja vetrobrana i po meni najveca greska sto nisam zamutio zadnji poklopac canopyja jer sam tad nisam mnogo pazio na "detalje" na slikama"  :uaaa).Za prvu ozbiljnu maketu sam bio prezadovoljan, ali tek vremenom uocavam greske i nedostatke.

Evo i slika  :)





:caooo

sale86

Odlicno je uradjena maketa, pogotovo bela G-4orka, koju obozavam. Mozda bi mogao naknadno da uradis wash, ali i bez njega je odlicna maketa. Svaka cast!


Nemsy_29

Hvala, uradicu wash kad me ne bude mrzelo  ;D

@Dragan: Pazi taj avion je imao samo par letova i od tad cuci u nekom hangaru i generalno je cist  :P Odozdo je malo zaprljan i to je to

AEROPOXY

Kad cuci u hangaru, znaci da na njega ne ide wash, nego prash.
Inace je lepo uradjena maketa.

dragan_mig31

wash ja radim jer to simulira senke izmedju panele a ne prljavstina :)

milten

Super je.
Mozda malo fale stencili.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Kerber

Nekad se nosih mislju da ga radim, pa sam, na srecu maete - odustao.
Ovaj tvoj je veoma uspeo.
Koliko sam se obavestio o bas tom avionu,  nesto nije puno leteo, a sa'ranjen je u bombardovanju '99, pa mi ovakav i bez puno "pisanija po njemu" - odgovara. Mozda da si ga opremio maverikom i sa R-60, kako su planirali...videh negde takvu fotku.

ubermagog

lanseri raketa koji su ovde na krajevima krila su kačeni na onu budževinu od Prage, pa kad su ih posle vratili onda je leteo sa njima zamazanim sa groznom svetlozelenom sprej bojom  :headbang

fali ti naoružanje i tankovi za gorivo, možeš to da dodaš kasnije - ima ona odlična fotografija na Airlinersu kao referenca!
a i da napraviš bacače mamaca ispod trupa, bili su deo standardne opreme na njemu

dobro je ispala maketa, slike su ti samo tamne pa je avion ispao žućkast
lepo je imati ga u kolekciji i samo još da doživimo jednu pravu modernizaciju i atraktivnu šemu  :pilot

Nemsy_29

@Kerber: Nije unisten samo je bio blago ostecen, posle je sredjen i leteo je valjda 2004e.U medjuvremenu ovi lanseri na krajevima su mu skinuti  :)

drakii

kada bih pronashao volju da ga zavrshim, cheka vech duze vreme samo bojenje, nemojte nika da omatorite i chuvajte vid narode maketarski, mnogo mi se dopada, a gde su ti pojedini stencili ?

lord sir giga

Sto mu nisi stavio nar po R-60 na krajevima, kad nisi hteo nista drugo.
Mislim da ova verzija Drakii nije imala stencile kao ona prva u plavoj kutiji.

divvac

videh avion uzivo i stvarno me je odusevilo kako je bela boja lepo legla! svaka cast!  :cheers
moja Prva turska