MIG-19s Plastyk 1/72

Previous topic - Next topic

sezan

Oko ove makete necu da trosim mnogo reci (niti jagodice na prstima) jer ne zasluzuje to! A pozitivnu sudbinu je dozivela iskljucivo zbog tipa aviona koji obozavam i njegovih lepih linija!To mi je jedina vodilja bila!Dekali su LH -Egipat UAR!Poprilicno su odgovarali pa sam ih upotrebio a sema bojenja su sa profila!Nazalost ni jednu sliku nisam naso iz ovog perioda!To je to!" Pucajte ,ja i dalje drzim cas"... hocu reci izvolte sa kritikama!Evo malo slicica !Pozdrav!






"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sandman

Kako si je "nahvalio", ovo je sasvim solidan rad ;)

Maskiranje kamuflaze si radio blutakom?

sezan

#2
Maskiranje Blutakom ,Boje revel 314 , 361 i 371 (odozdo) , lak polumat rev. (70 % mat-30% gloss) .Wash voden boje svetlo braon i tamija D set!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

flanker

Lepo, šteta što nema neku bombicu ili raketicu, mada pitanje je da li su ih i koristili sa istim.
Jel mu je kontradetalj originalan ili si se sam pomučio da urežeš?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

sezan

#4
Bio je u negativu ali sam morao da ga "prerezem" a sto se tice podvesa ,nosio je i k-13 i aim 9 i sacaste lansere..sve sam to hteo ,posebno  rakete al se u medjuvremenu volja izgubila (istrosila)..Zaboravo sam ,dali su totalno pogresno sediste pa sam kk-2 sam pravi i kompletnu unutrasnjost! Hvala na komentarima!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Hawkeye

Uvek me obraduju arapski migovi,po meni si dosta izvukao ovu maketu,vrlo lepo izgleda  :bravo .

'Уживај младићу за младости своје!'

dragan_mig31

MiG je stvarno lep.Dobro je da si ga konacno zavrsio :) wash mi se narocito svidja.Jedino mi smeta to sto nisi ofarbao ramove kabine iznutra.Ali to je stvar ukusa :) svkaa cast

mikoyan

Po meni, ovde nema sta mnogo da se kritikuje. Sasvim lep rad. Pozz

Reaper

Krasna maketa krasnog aviona..... Odlican posao, s obzirom sto si dobio u kutiji, krajnji rezultat je i vise nego odlican!  :super

Da ti iskreno kazem, nisam ni ja nigdje vidio ovakvu shemu farbanja, osim na gotovim maketama. Oznake odgovaraju za ovaj vremenski period (s obzirom na rondelu i zastavu) od 1958-1972, ali shema farbanja mig-19 u tom periodu je bila drugacija.... Od uvodjenja mig-19 pa do poslje rata (znaci negdje 67-me) migovi su bili u boji metala, kasnije dobivaju sivo-tamno sivu kamuflazu, te sand-brown kamuflazu.... Jasno, lako moguce je da je profil nastao na osnovu neke cenzurirane slike, odnosno neke koja nije dostupna siroj javnosti, a isto tako, lako je moguce da profil pogresno tumaci ovu kamuflazu:



Medjutim, obrati paznju na rondele i zastavu....

I mene kopka ova tema, u planu je jedna 19-najstica, i to bas egipatska, ali u sivo-plavo sivoj shemi, ta je dobro dokumentirana i potvrdjena slikama, a dok se ja smislim da radim tu maketu, mozda se pronadje i kakva slika ovog kako si ga ti napravio, ovo bi mi bila draza varijanta....

Kako god, ako i nisu bili, trebali su ih ovako farbati, u stilu kako su farbali 21-inice, odlicno mu stoji kamuflaza, a ti si s istom napravio odlican posao.! Jos jednom, bravo!  :cheers

sezan

Hvala!Ja kad radim maketu (a verujem i ostale kolege) dobro se zadubim u problematiku!Ovu sliku koju si postavio je Egipatski F-6 a ne ruski mig-19!Glavna razlika (vizuelna) je koren repa tj. dispanzer za padobran ,koji su F-6 imali u dva oblika!Oblik metka i spicasti!I njihovi Shengjang su nosili te rondele i nacionalna obelezja tj . zastavu sa grbom ali sam ja hteo (iako sam nabavio te dekale,,hvala Pele!), da uradim ovu semu jer mi se jako svidela..Kad su se udruzili arapi Egipcani su dobili prave mig-19 i svi su imali ove oznake a semu sam nasao u profilima...I to je to!Pozdrav!

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Reaper

Tocno... F6 je u pitanju..... Samo sam htio reci da nisam vidio ovakvu shemu nigdje, ostalo je razmisljanje naglas i pretpostavljanje.....

Profil je sa wings palette-a, pretpostavljam?

sezan

Ma opusteno skroz!Nego ja imam (losu ) naviku da na kraju svake recenice stavljam uzvike!ne znam ni sam sto!Profila ima ovog i na WP ali je sa:

http://www.clavework-graphics.co.uk/aircraft/mikoyan_mig19/mikoyan_mig19_003.html

Pozdrav!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Nemsy_29

Odlican je! Sve vise me privlace ove pustinjske kamuflaze, mozda odradim mig-21BIS sand-dark green sa pepsikama ili JRV rondelama  :hahaha

Milan18111

S obzirom sta se dobije u kutiji ,maketa je odlicno uradjena.
Kamuflaza mi se posebno dopada.Svaka cast Vlado.

InFlames

Dobar MiG! Nadam se, da ce ga Trumpeter uskoro napraviti u 1/72