I-16 tip 17

Previous topic - Next topic

InFlames

Eduardova maketa u 1/48, napravljena za prijateljevu 30ku.
Pilot Starejši poručnik Mihail Vasiljev, Heroj Sovjetske Zveze, umro 1943 u borbi sa Fw-190. Potvrdenih 6 zmag + 16 deljenih.







dusko

Kolega jos jedna prelepa maketa u nizu. :cheers

Kerber

Hehehe.."mocni patuljak"!
Obozavam ove male, srcane borce.
Mislim da je Edvard sa ovim serijalom I-16 napravio dobar posao, maketa je tacna, ima, kazu vise opcija u samo jednoj kutiji, a mnogo je bolji i tacniji od Hasegawe i Akademca...Jel se i on tesko sklapa, kao i ostalo iz Edvardove kujne ili?
Odlican posao si i ti napravio sa ovom maketom. Profil sam mu vidjao kod E.Pylawskog, a kako  mi se cini, sve je k'o na fotki/originalu...neostar prelaz izmedju kamuflaznih boja, AMT zelena... Detalji su OK.
Bas si me obradovao ovim radom. Bravo !  :cheers

InFlames

Hvala!

Pa nije bilo neke frke sa gradnjom, smo je bilo malo gitovanja izmedzu krila i trupa sa donje strane... Jedina modifikacija koju sam uradio je, da sam izrezao pod kokpita, jer ga je Eduard napravio u jednom kosu, ali u pravom, bila je rupa... Al drugo je vse fino; u ovoj kutiji mislim da je bilo 7 opcija za dekale + dva razlicita engine cowla, dva propelera, dva pokrova propelera,...

I jer je bila ova maketa napravljena za rodzen dan, samo je malo oprljan...

gasha

Dobar je nema sta. Kakva je kabina, tabla,sediste, palica itd. Na slikama se bas ne vidi.

YU-DFY

Lep i pedantan rad. Sve pohvale!

matilda

kokpit je ecovani,plastika je pod, palica i sediste koji su jako lepo uradjeni,jedino kao sto kolega in flames  kaze,treba iseci pod sa strana.
maketa se dosta lepo i lako sastavlja, trazi tu i tamo malo gita,ali sve se to kompezuje jako lepim detaljom

jako lepa maketa,malo je cistiji ali dobro. vrhunski je ofarbana.