Gazela JRV i PVO / Airfix 1/72

Previous topic - Next topic

wulf

Evo i od mene jedan rad

Upitanju je nama dobro poznata Gazela samo ovog puta u starom izdanju  sa oznakama JRV i PVO
Mnogo sam se dvoumio oko originalnog izgleda helihoptera iz tog perioda jer je arhiva veoma siromasna a i fotografije nisu bas najbolje, pa moram da nagadjam da li je bila maskirna ili jednobojna. Ipak sam se odlucio za ovu semu bojenja pa me interesuje i Vas komentar .





djos & filip

#1
Lepa gazela nema sta, vrlo uredno odradjeno.
Neverovatno koliko mala maketa a deluje bas "ozbiljno".

Sto se tice kamuflaze nisam bas proucavao nase gazele pa ne mogu nista da tvrdim, ali meni se licno svidja i deluje mi "realno" iako bih se pre kladio da su bile jednobojne .

Steta samo sto slike nisu malo bolje.

Lep komad za vitrinu!

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

sezan

I ja mislim (ne tvrdim ) da su bile jednobojne ali mi se svidja ,posebno sto znam koliko je mala maketa!Jooj sto je minijaturan..tako da svaki ovakav rad zasluuzuje pohvalu!Lepo izgleda!Pozdrav!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Nemsy_29

Lepa gazelica, ja ne znam da li je bilo maskirnih, al ako si imao crno-bele slike mozda te je bunila prljavstina od izduva i repnog rotora pa deluje kamuflazno  ;D

Nemsy_29



Ovde se vidi da je bilo nesto "u pokusaju"  ;)

ubermagog

Na početku karijere u JRVu Gazele su imale dvobojnu braon-zelenu šemu sličnu kakvu je Wulf uradio.

12660/660 je doduše imao samo zelenu na sebi, i nije imao nišansku spravu - bio je kao na LH uputstvu.

Dobro ti je inače ispala Gazela, možda se samo trebala da bude sjajnije lakirana.

@ wulf - jel si je sad skoro kupio ili je iz nekih zaliha?
pitam jer odavno nije bilo ove verzije sa nišanom u ponudi, čak je neko na jednom od stranih foruma pisao kako je stradao kalup za takvu staklariju...

dragan_mig31

meni se svidja.I ja sam primetio da u LH uputstvo(jer i ja spremam jedna gazela ali gama) ovaj helikopter je jednobojan i nema nisanska sprava dakle je pod domacim nazivom partizan.Ovo tvoje je hera.Kao maketa si je super odradio.Meni se bas svidja.zanimaju me boje koje si koristio?

p.s. evo dvobojna gazela



Dude

Prelepa Gazelica, ja u principu uopste ne pravim helikoptere, ali nisam mogao da se suzdrzim da pohvalim ovakav rad, mislim cak da je i sema bojenja uredu, jer koliko znam premazuju ih stalno i do svakakvih sara
se tu moze naici!Hteo sam i sam da sastavljam jednu iako ih kao sto kazem ne radim, samo nisam siguran da bih dosao do odgovarajucih dekala, ali  sto se toga tice Gazela i eventualno jedan Hjui bi trebalo da upadne na moj radni sto kad-tad!!!
Prelepa maketa, tako treba...Pozz

bungynik


Profa

Bogu fala što sam Lala! :)

Patriota

Pa Profa, šta više da komentarišem ? Tvoj nadimak kaže sve. Profesorski i profesionalno odrađeno.  :super

Profa

Trudim se, trudim se... da pokažem šta sve može "search" :headbang
E, da, to je bio jedan od prvih odgovora koje sam dobio tako što sam u google otkuc'o "gazela JRV PVO" - čudnih li ključnih reči... :think
Bogu fala što sam Lala! :)

wulf

Kolege maketari hvala Vam na kritikama  !

Maketa je Airsubo kupljena u M- HOBBY-u  avgusta meseca (gift pakovanje , zajedno sa bojom)

Dragane , boje su bile Hu - 117 i Hu- 133,  samo sam pri lakiranju Gloss lakom dodao malo i svetlo zelene da bih malo ublazio Hu- 133 koja je bila malo prejaka za ovakvu semu ( nadm se da sam uspeo)

Profo i ja sam preturio sve moguce sajtove po netu , ali vecina fotki je bila uglavnom iz vremena `90 i kasnije, one malo starijeg perioda je bilo malo i dosta nejasnih  nijansi boja, pa sam se ipak odlucio za ovu semu pa sta bude .


Srdjan

Dok sam sluzio na aerodromu Ladjevci, video sam par maskirnih, sto neko rece "u pokusaju"  ::) Fina zamisao, ali ovaj wulfov je lepsi :super

zixo

A moze li neko da mi kaze sa kojom bojom se boje krakovi rotora kao i unutrašnjost Gazele?