1/72 ICM Heinkel He-70 F2

Previous topic - Next topic

misa

Konačno sam završio i ovu maketu. Što bi rekao PELE, nisam zadovoljan krajnjim rezultatom - maketa mi deluje suviše aljkavo. Em je maketa zaguljena za sastavljanje, em sam ja dodatno zabrljao stakliće i wash. Deo radova se može videti ovde. Zadnji staklići ne naležu kako treba, i potrebno je dosta šmirglanja da se delimično dovedu u red. Postaviti pokretni deo zadnjeg stakla otvoren je nemoguće. Inače kad sam video da mi je Tamiya prajmer probio ispod staklića, digao sam ruke. Mrzelo me da popravim auspuhe i ostale sitnice...

Što se farbanja tiče, plava boja je Revell 56, bela je Tamiya prajmer. Wash je Promodeller dark, i nisam zadovoljan kako je ispalo, mada bi sa uljanim bojama bilo još gore zbog slabe definicije detalja.

Dekale sam ja štampao na osnovu ICM originala, koji su potpuno neupotrebljivi. Lak je MM Acryl Clear Flat.




Detalji zabrljanog staklića:


Detalji stajnog trapa (pozdrav za Sandmana):


Pozdrav,
Miša :)

djos & filip

Ala ga ocrni....
Tacno je da sve sto si naveo utice da ovo verovatno ne bi proslo kao takmicarska maketa, ali mi se stvarno svidja. Uopste ne ostavlja aljkav utisak kako si ga opisao. Ovu semu farbanja si odradio, svaka cast. Cim se izadje iz makro moda posmatranja izgleda bas lepo. Steta za staklic to mi jedino bode oci. Sve ostalo....uopste nije lose, cak sto vise...

Mislim da je i pored ovih manjkavosti zasluzio mesto u vitrini  :)

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Sandman

dobar je, svidja mi se kako je ispalo maskiranje na kraju - chak i ako postoje odstupanja u simetrichnosti maski za kamuflazu, ja ih ne vidim :)

ovo shto je prajmer prsnuo ispod staklica nije strashno, bar na slikama ne deluje toliko loshe - vishe mi nekako bode ochi ram prednjeg stakla koji je malo neravno ofarban  :-\

za wash me i ne chudi da je pravio probleme, jer sama maketa ima jako plitku panelizaciju - nakon farbe i laka pretpostavljam da iste skoro pa i da nema?

kazi mi samo, linije panela na plavim povrshinama si radio nekim svetlijim washem, ili si jednostavno malo zgulio farbu na tim mestima? deluje lepo taj efekat svetlijih linija panela.

sve u svemu, sasvim lep rad, svojom kamuflazom malo razbija monotoniju najcheshce vidjanih kamuflaza na forumu, a i ako se ne varam, pre tebe niko na forumu nije radio ovu maketu, barem je nema u galerijama...

videcemo je nadam se negde uzivo... ;)

pozz,
S.

P.S. ostao ti je otisak prsta na ledjnom delu trupa - iza kokpita, iznad leve rondele... :D

Hawkeye

Nikako ne bih otpisao ovu maketu,zasluzuje mesto u vitrini :) !

'Уживај младићу за младости своје!'

menestenasli

Ma super je!  :super
Moram i ja da se odvojim od obicnih kamuflaza i probam nesto ovako lepo :)
steta za staklo

Srdjan


Profa

Izvini, ali uopšte nisi trebao tako da ocrnjuješ svoj rad! ::)
Naravno, svako od nas treba da bude samokritičan, ali, čim se izađe iz makro-moda, maketa izgleda odlično :super
Uostalom, donesi je da je odgledamo i ocenimo negde uživlje ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Ne verujem da tako izgleda uzivo. Verovatno te fotografije teraju na to

Kerber

Eh, staklici...obicno tu za*ebem i ja stvar... >:D
Jesi ih prvo zalepio na trup, pa ovo cudo (prajmer ) prosalo tokom prskanja, ili kasnije nekako?
Dobro, u makro modu se vidi, al' ne toliko da se ocajava. Maketa je veoma uspela, po meni.
Atraktivna sema, lep avion...sta bi vise. Dobro je. Nek' pravi guzvu sa ostalima, al' da znas da pleni na prvi pogled.
pozz !

wulf

Sitnice koje zivot znace, mada u ovom slucaju netreba preterivati u nerviranju !

Maketa je sasvim dobro odradjena cak i vise od toga , svidja mi se kako mu je sema bojenja dobro ispala , ma dobar je skroz , a ove sitnice se daju popraviti !  :super

Bilo bi dobro videti maketu uzivo !!!

Miso sta si koristio za maskiranje staklica ?

misa

Hvala svima na utehama! Ova maketa je rađena dosta dugo, i puno sam očekivao od nje. Moja greška je što sam koristio tamiya prajmer kao belu boju, jer je previše debeo sloj, i malo ubija ionako slabe detalje. Kada sam to shvatio, malko sam izgubio volju. Što se staklića tiče, ICM ne prihvata reklamacije, a Revellovi staklići ne odgovaraju, tako da ću nekada kupiti ovaj kit kao polovan samo zbog staklića.

Maketa će verovatno biti izložena na Niškom takmičenju.

@Sandman: Kamuflaža je skoro potpuno simetrična, i u to je uloženo MNOOOOOGO truda. Otuda i razočaranje na kraju, pošto to ispada nebitno pored isprljanog staklića. Ram prednjeg staklića me mrzelo da popravljam, kada sam video kako je prajmer prošao ispod. Wash na plavim delovima je Promodellers light. Otisak sam i ja video tek kad sam postovao slike heheh.

@Kerber: Verovatno je prošlo dok još nije bilo zalepljeno na maketu. A pošto je taj prajmer lacqer (agresivan), ne mogu ga tek tako skinuti...

@wulf: Koristio sam aluminijumsku foliju, i scotch magic traku.

Pozdrav,
Miša :)