ICM 1/72 Bf-109E-3 JKRV

Previous topic - Next topic

Biba Struja

Maketa radjena uglavnom iz kutije, dodati pojasevi unutra i napravljene otvorene klapne na hladnjacima (te koje se dobijaju su predebele i odlivene sa greskom). Kod bojenja sam prvi put probao post-shading, tako sto sam prskao razredjenu i posvetljenu zelenu preko izdekalirane i izlakirane makete. Koriscen je Lift Here set 708-LH "EMILS". Koriscene boje su neke Saletove mesavine, ni sam ne zna sta je sve tu zamesao  :P





Kritike dobrodosle  :)

flanker

Lep je, jedino ne znam da li je na levom krilu pravljen efekat guljenja farbe ili je bilo nešto slučajno.
Malo su tamnije i lošije slike pa se efekat shadinga ne vidi baš najbolje...ovaj, ko je ugasio svetlo...
Mali silvering na dekalu odozdo, ostalo je baš fino.
Zna li se nešto o sudbini ovog aviona, da li je uspeo da obori kog mesera ili hajnkela?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

ubermagog

Evo odma idu kritike!
VVKJ Emili su bili izuzetno dobro održavani i čuvani, ko i većina avione pred rat, pa nisi morao da mu radiš guljenje boje.
U svakom slučaju nisi preterao u tome pa i nije strašno  :)

Uzmi četkicu i aluminijum boju pa zamackaj prednji deo tog malog usisnika sa strane motora. Baci ponovo pogled na uputstvo pa ćeš videti   ;)

Inače je maketa dobro ispala, ICM Emil je odličan i meni iz svakog ugla izgleda kao pravi!

voja

Фино, фино, увек ме радује да видим нашег Емила.

Спомињао си клапне, да имају неку грешку. Ако си мислио на то што један клапна има на себи зарез тј. урез она је у реду. Није грешка, таква је и на правом авиону.

По мени највећу грешку си направио што си га запрљао. Наши Месери су били изузетно добро одржавани од стране земаљског особља тако да није било говора о некаквим видљивим траговима експоатације. Добро, то што си запрљао тј. огулио корен левог крила је ајде ОК. Туда се пентрало на авион па је могуће да је код неких боја била излизана на том месту. Велика ти је грешка што си тај сребрни ведеринг урадио преко флапса. Флапсови на Емилима су били пресвучени платном тако да нису били фарбани сребрном пре наношења зелене камуфлажне. И још нешто, било је строго забрањено газити по флапсу па зато и имаш те црвене линије у корену криле које означавају где се смело газити по крилу. Унутар тих линија а споља никако.

Офарбај му усисник ваздуха за карбуратор у сребрну боју.

Све у свему ОК макета сем тога што си омашио клапну хладњака мислећи да је то произвођач нешто зезнуо. Други пут малко прогуглај када мислиш да нешто са макетом није у реду. Често помислимо да се произвођач макете негде зезнуо чим уочимо неку нелогичност. Изглед неких ствари на први поглед знају да преваре и наведу нас на погрешан колосек.

.

tripko

Slazem se sa subom, nasi emili su bili cisti, ovaj bih mozda moga da prodje da je preziveo 6 april npr ;D.
Trebalo je sa boljim osvetljenjem da slikas dosta je mracan bar meni, malo siveringa na dekalima
ali u principu dobro sastavljena maketa jedino sto je upljana jace nego sto bih ja to uradio.

POz :cheers

AEROPOXY


voja

Quote from: flanker on 07-10-2010, 20:34:53
Zna li se nešto o sudbini ovog aviona, da li je uspeo da obori kog mesera ili hajnkela?

Хајнкела сигурно није а није ни један наш Месер из простог разлога јер Хајнкели нису учествовали у априлу 1941. године иако их неки наши пилоти помињу.
Кажу да је на овом Месеру летео Михо Клавора и да је оборио најмање један немачки Месер код Крушедола. Неки подаци говоре да највероватније није имао топове у крилима. Погођен је негде изнад манастира Крушедол а пао је негде на прилазу Иригу на Фрушкој гори. Пилот је погинуо и сахрањен је на Иришком католичком гробљу. Мислим да је пре неких 30 година пренет у Словенију. Негде код Ирига је пре више од 30 година пронађен топ са Месера, у винограду. Утврђено је да топ највероватније потиче са Месера којег је Клавора оборио.

.

Lud13

Jao ljudi dajte ove oznake u 32ci!!!!! Oduvek mi je ovaj messer od nasih bio nekako najupeecatljiviji.

Sto se modela tice da ne pominjem gore navedeno. U osnovi fina maketica  mozda je rlm70 trebala biti malo svetlija...


Dejan

Bojan Ue

Lep Emil nema sta, meni se dopada!  :super

Srdjan