MIG-29 SMT (405) Condor 1/72

Previous topic - Next topic

sezan

Condor ko condor!Rustican ,grub!Trup u pozitivu a krila u plitkom negativu!Komplet preurezan!Ima gresaka tusta i tma ,ali za policu je majka mara!Uzivo je kud i kamo lepsi i "ubedljiviji"!Ono sto nije, definitivno,to je "staklo" ,koje mi je zamaglilo u zadnjem delu,ni sam ne znam kako! :think  "Istraga je u toku"..maskirano Tamija trakom..tako da ..je ta tema rebus jedan...!Biti ce zamenjeto kada stigne nova posiljka Condor maketla kod g. Micevskoga...!
Maketa za rad!?Samo za entuzijaste ..teske!Nije bas ko mig-19 Plastyk ...al  biju se za "vrh tabele"!Farbanje 76 Revell (iako sam imao 127 Hu ,al me cekanje od par dana izludjuje) i moja receptura za zeleno-sivu (zastiti cu je da znate  :hahaha ) ,zelena 68 rev. i siva 76 rev! Razmera po potrebi ,da li je u pitanju nas(jace zelenu) ili Rus!
Elem...lakirano polumat Revell (70% mat -razmera) ,wethering grafit (soft-mekani,meki.. :hahaha ) i off course Tamija D set! Nisam hteo da preterujem posto je aparat bio u poprilicno dobrom stanju!Rezinsko sediste + samogradnjemalo u kokpitu!
Inace ovaj SMT ,nije "klasicni" ...tj. sadasnji smt vec jedna od verzija za ispitivanje na putu do ove krajnje, koji su danas u upotrebi i proizvodnji!Primetno mu je manja grba (slicnija 9-13 verziji) i sitnice tipa radio antene na drugom mestu...!Naoruzanje nisam okacio jer sam pozurio sa nosacima V-V (a dosadni su mi) ..pa htedoh V-Z (Kh i ostale) ali kasno je za to bilo..pa ostade "go"..al definitivno ne bez smeka!Bar meni
To je to!Pucajte(stavio sam pancir)..prezivecu valjda!Sala-mala!Hvala na paznji!Pozdrav svima!













"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

nesha

Sta da pucamo, pa dan nas izdrndas tim migom cim pokacis naoruzanje, ki pravi je... :)

Vladimir

Od Condora si izvukao 100% :super.
Ф89 НС

divvac

...steta sto nemam AP municiju :P
mene ocekuje isto ovo,ali u drugoj kutiji,Easteren expresa....  ;)
zamerke?? pihhh...stvarno ne znam,nisam neki strucnjak oko prljanja modernih aviona,tako da tu ne mogu traziti dlaku u jajetu,jedino sto mi se na pri pogled cini malo sumnjivim je  spoj kabine i 'grbe' cini mi se da ima malo lufta ???  :think ali opet da kazem,nisam strucnjak,te ne znam da li toliko treba da bude,ili je greska u pitanju......
u svakom slucaju,stvarno odlicno,jer kondora treba prvo uklopiti! pa ondak dodati malo samogradnje,a da ne pricam o preurezivanju panela itd.
nego zanima me kakva je plastika za rad? standardno ukrajinsko/ruska,gruba ali se lepo smirgla i zahvalna za deljanje? a dekali?
:cheers
moja Prva turska

airbamby

Fino si se ti sa njim izborio... Paneli su sada sasvim ok
Sto se kritika tice pored navedenog mozda si mogao da opseces zastavu, mislim da ipak nema belog obruba

fotka
http://aeroweb.lucia.it/rap/ILA98/ila98ag_smt_8o.jpg

profil (ako je tacan)
http://www.mars.slupsk.pl/fort/mig/big/mig-29smt-%5B405%5D-1998.jpg
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Hawkeye

Sto rece Laki Topalovic:'Ljudi,ovo uopste nije tako lose'  :naughty !

'Уживај младићу за младости своје!'

Suhoj

Bas ti je ok ispao, svidja mi se  :)

Nemsy_29

Au skidam kapu na borbu sa Condorom! Odlicno je ispao mig  :cheers

sezan

#8
Hvala svima! @Divac plastika je ok za rad i dekali solidni(mada pogresni malo..)!Da kabina ima pozadi "malo" zjapecu rupu ...moze lako da se zkrpi..videcu!
@Bambi da u pravu si za beli obrub ..kada sam video vec je bilo kasno tako da ...to mu je!
Pozdrav!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

PELE

Odlican Condor, svaka ti cast!  :cheers


Pozz

Srdjan

Stvarno lep Mig, svaka cast. Sem tog staklica, sve ostalo je bruka dobro!!!!  :pilot

Profa

Opet kukaš :doh... samo kukaš, krstiš se i zapomažeš nad kršom u kutiji :o >:( :(, pa onda napraviš čudo od tog istog krša :pilot
Što bi rekli slovenci, skratka (ukratko) bravo majstore! :bravo
Bogu fala što sam Lala! :)

Patriota

Sezane, iamo sam istu maketu kući. Kad sam ugledeo kakvo s**nje krije unutra odmah sam je se rešio. Imala je brišući let u kantu za smeće, ionako je koštala samo 4 Eura.

Tvoj rad je stvarno fenomenalan. Samo kad pomislim kakvu akrobatiku si morao da izvedeš oko panela. Da čovek ne poveruje. Šteta samo što Condor nudi onaj debeli i mutni "canopy". Od mene 10+.  :bravo :super :god

aca

Ja bi druze na pola vec odustao i mig bi poleteo pa gde sleti,svaka cast.Kad bi kondor video sta si uradio od makete odmah bi te zaposlili. :super

Kerber

Ovo ti je dokaz da nema lose makete, ako je majstor dobar !  ;)
Super izvedeno!
Jos vise cenim trud da se od krompira dobije elegantna i lepa maketa.  :cheers