FW 190A-8 Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Iwtcha

Pozdraf! Nije me dugo bilo ovde, al evo me sada. Ovu maketu sam započeo još na godišnjem na moru, a tek sad uspio završiti. Maketu sam dobio od dragog prijatelja Dr. Vlade (hvala Vlado). Maketa baš i nema predobar fit, ali to se sve lako sredi, veči zahvat je potreban kod nosa, prsten kapotaže motora nije u istim gabaritima ko maketa (!?). Canopy je dan u dva dijela, s time da je klizni dio odliven djelomično sa trupom, a dijelomično u prozirnoj plastici i tu nastupa največi problem, pa je potrebna nabavka zamjenskog canopyja (kojeg ja nisam nabavljao). Maketa je bojana WEM-ovim bojama i lakirana Humbrollovim lakovima (možda sam ga mrvicu previše matirao). Mitraljezi su zamjenjeni cjevčicama od 0,4 mm. Maketa je takva kakva je, ima grešaka (možda sam neke detalje i zaboravio), ali pošto je bila rađena za čisto opuštanje, ja sam zadovoljan s time kako je ispala.
















Kerber

#1
Yup !
Dobar je FW. Jos i ovo veoma cudno Hagelkorn naoruzanje (radio planirajuca bomba).
Tu nema sta, izgleda veoma dobro. Ne primecuje se bas taj nedostatak na nosu, ali zato kabina... >:D
Nije do tebe. To je drugi veci propust Revella kod ove makete.
Ostalo je super, i ti si ga doterao do kraja kako valja. Boje, paneli, umereno prljanje...
A ako ikad dodjes do drugog poklopca kabine (Stari Heller ili Academy, Italerijevi FW.190A/D), iseci ovaj i zameni ga pa ce s videti razliku !
pozz !

InFlames


Warhawk

Fin i uredan. Hagelkorn fino čuči izmedju točkova.  :super
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'