PZL 104 Wilga A model 1:72

Previous topic - Next topic

Iwtcha

Evo ga gotof. S obzirom na ono što sam dobio u kutiji, ja sam i više nego zadovoljan. Da se moglo bolje, moglo se, ali me ne smeta ni ovako. Ima još nekih sitnih greškica koje nisam više želio ispravljati. Od dodaka je korišten Part-ov PE set, a neke stvari su u samogradnji. Bojano Humbrol enamelima. Eto, Uživajte (ili nemojte).
















Kerber

Ha, Wilga !  8) Kako su neki pricali, dobar i pouzdan avion, mahom su ih za vucu jedrilica koristili...

Dobro je ispala, a ako je bila takva kako znaju ovi iz Amodela da zgrube delove, onda je za 5+.
Ona stvarno ima malo grube oblike po sebi, pa to ovde ne smeta. Lici na jedan krs u Timockoj krajini (parkirana vec skoro 15 godina iz benzinske pumpe u Minicevu), istina - bese bela nekada, al' kad sam je video ponovo pre oko 2-3 meseca, dobila je ovakvu zuckasto-rdjavu boju...odkad je zbog kvara i nedostatka strucnog osoblja prizemljena na duze. "Patinirana" hehehe.
Jedino, ne mogu da se setim , da li je i njoj ovakav polozaj krila - malo nadole...cini mi se da treba da budu u horizontali na 0 stepeni.
Jel zaguljena za sklapanje?
Ostalo je bas OK...Simpatican avioncic.   

Iwtcha

Pa krila bi trebala biti = stupnjeva, ali je to bilo nemoguče napraviti iz ovog kita. Dijelovi grubi, debeli.... Prava katastrofa za izradu. Skoro sam dva puta odustao, ali mje ipak nešto tjeralo dalje, i sad sam ipak zadovoljan.

milogor_strashni

prelepa maketa.. men se svidja skroz..

Hawkeye

I meni se svidja i avion i kako si ga uradio,volim kada vidim da neko uradi nesto neobicno i retko  :) !

'Уживај младићу за младости своје!'

Profa

Pedantno odrađena maketica, suptilno prljanje, sve u svemu odlična :super
Jedino, što već reče Bane, nagib krila, i to što su staklići malo musavi (ili je to do fotki) :-\
Sve u svemu odlična za na policu, ali da stoji malo iskošeno ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

InFlames

super maketica koju ne vidimo bas mnogo puta. odlican rad, osobito jer je to A model  :cheers

gasha

Nadasve interesantan avion. Kupi neki hamer u boji, slike ce lepse da ispadnu.  ;)

barbarossa

O ovome je Kerber govorio, bio tamo neki ludak pa slikao..







Ivan Panon

Chovece kako dobra maketa... :super svaka cast...ja sam iz iste ovakve nacinio svoje prve padobranske korake...avion poseduje aeroklub kikinda...ali je wilga plavo bele boje...mnogo dobar avioncic...da ne poverujes na 50m skoro moze da uzleti... :mjetal

pekar

Odlican !!!
Ako si voljan da je prodas reci odma!
IL-76

komoras

svidja mi se

da li bi mogao malo vise da kazes o manama ove makete?
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Iwtcha

Quote from: komoras on 11-10-2010, 22:47:47
svidja mi se

da li bi mogao malo vise da kazes o manama ove makete?

Mane kažeš :zvizduc ???
Ne znam odakle da počnem ;D Dijelovi su toliko debeli i grubi da zahtjevaju jako pšuno obrade. Fit je totalna katastofa, zazori od 1-1,5 mm na nekim spojevima. Površina krila je hrapava, pa ju trba cijelu prešmirglati, ali onda je moguče gubljenje linija rebara (ja sam ih popravljao dodavanjem stirenskih štapića od 0,3 mm. Stakla su 2 mm debela i skoro neupotrebljiva. Mnoge dijelove sam moirao skrečati iako sam koristio i Partov jetkani set. Sve u svemu, ko želi tu maketu, ništa ga neče spriječiti da ju i napravi. Ovdje ima projekti u radu: http://vajled.com/forum/showthread.php?tid=413

Boki

Prelepa Wilga. Svaka čast :cheers .
Kad je ovako pogledam, pomislim da i nije teško ovo napraviti, ali kad pogledam A-Model ramove sa delovima shvatim koliko je ovo bila "namoguća misija". :super

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.