F-104G 1:72 ESCI

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

ovu maketu sam radio kao odmoro od svi ti migovi.Maketa je jako lepa za rad i pretstavlja mi veliko zadovoljstvo da ovo podelim sa vama.Maketa je OOB a jedino sto je dodano je IP i ostale detalje u samogradnju + sediste(doradjeno naravno) tankovi i izduv od Hasegawina f-104G maketa jer su ove u maketu bili netacni za nemacke f-104 u norm 83 kamuflazu.Sve je farbano odokativno mesane uljane boje.Standard wash sa tush i tecni sapun i malo tamiya set D za izduv i pojedina mesta ali na fotke se sve to slabo vidi.Pitocev je od igle za sivanje.

uzivajte



sezan

Fenomenalan je!Svaka cast!Sve mi se svidja...bas!Farbanje posebno!Pozz!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Kerber

O, moj omiljeni "Jet" !  :pilot
Odlican je Dragane! Veoma dobar kamo, ovako deluju mnogo lepse nego u tri boje...Veoma dobar rad. Vidis kako stari Esci moze da se fino "isproducira".

dragan_mig31

hvala vam.

Kerber ESCI je zakon upravo cekam da mi stigne AV-8A u 72 od njih i to su odlicne makete.Steta sto nisu im sve te dobre makete kupile italeri i ostali pa da bismo mogli to da opet nabavljamo i radimo.

PELE

 :cheers

Odlican posao Dragane, svaka cast!


Pozz

Sandman

ESCI je imao dosta dobrih maketa, a ovo je jedna od njih...

spoj trupa i repnog dela je zgodnije da se uradi pre sklapanja polutki trupa, dok vecih problema moze biti oko vazdushnih kochnica ako zelite da ih postavite u zatvorenom polozaju - sama kochnica je neshto manja od otvora u koji treba da legne, pa treba voditi rachuna kod lepljenja.

Lepo uradjena maketa, jedino malo svetla pozadina daje suvishe jak kontrast ovoj kamuflazi pa se ista slabije vidi.


Mislim da je finish trebao da bude semigloss, razdvajanje boja na kamuflazi da ima oshtru liniju (shablon ili blutak bi bili zgodno reshenje, no svejedno, ionako si radio kao odmor od MiGova :) ), a onaj panel na ledjima iza kokpita treba da bude u nekoj zuckastoj nijansi - mislim da je tako bilo na svim F-104 koje sam vidjao u kamuflaznim bojama.

Jedina bitna greshka koju mozesh da ispravish lako (ako zelish) su poklopci prednje noge stajnog trapa - zalepio si ih naopako.

Treba da stoje ovako:

________
|_______ /

A ti si ih zalepio ovako:

_______
|_______\


Evo slike pravog aviona (izvor: Airliners.net) pa samo da pojasnim sve ovo gore shto sam napisao - kritike su krajnje dobronamerne - ovo mi je jedan od omiljenih mlaznih aviona pa mi krivo kad se provuku neke omashke :)



Pozz,
S.

dragan_mig31

Sandman potpuno si u pravo.Taj ledjni panel sam greskom ofarbao u belo ali kad sam to shvatio mrzelo me vise da opet maskiram i da palim AB.Meni avion deluje totalno mat na ove slike i na ostale slike koje sam nasao u norm83 kamuflazi.Sve je stvar ukusa :) one poklopce sam video da su naopacke kad sam poslikao maketu tako da vec je to ispravljeno :) ostale su mi 2 antene od RVR i ECM koje trebaju da idu ispod nos i na taj ledjni panel ali to tek sutra cu.Maketa ima poneki krivi panel i na jednom mestu ima ogrebotine ali sta je tu je nemam namere da ovo ispravljam.Mkaeta je radjena za polica kao i sve moje makete i ove male greske prolaze moj kriterijum.Sledeci bice Turski f-104G ili S ali ovaj put je u pitanje Hasegawa.Znam da su kritike dobronamerne i nisam ocekivao nistamanje od tebe :)

pozz

dusko

Bravo jako lepa kamuflaza  :cheers

Hawkeye

Jako lepo,sve pohvale :) !

'Уживај младићу за младости своје!'

Sneni

Super je, volim starfajtere :cheers
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

flanker

Slažem se sa kolegom da prelazi između boja treba da budu oštri i možda neka polu-sjajna završnica.
Ovi paneli deluju prilično duboki, jel to utisak zbog slikanja ili je maketa preduboko urezana?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

dragan_mig31

Quote from: flanker on 11-10-2010, 08:49:49
Slažem se sa kolegom da prelazi između boja treba da budu oštri i možda neka polu-sjajna završnica.
Ovi paneli deluju prilično duboki, jel to utisak zbog slikanja ili je maketa preduboko urezana?

panele nisu tako duboke kako izgleda na slici.ovo je valjda od osvetlenje problem.meni na slici avion izgleda matiran neznam kako vam izgleda polu sjajan.dosad sam video jedno 100 fotografije od ove maskirane varijante f-104 u nemackom rv-u i svi su matirani.

pozz

malifly


Boki

Mali predah od silnih MiG-ova :) . Odličan je. :super

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.