G-4 Letece zvezde RVPVO SFRJ

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Ovu maketu sam odradio pre nekoliko dana. Odlucio sam se za Letece zvezde jer me zena stalno kritikuje kako su joj zeleno sivi avioni ruzni  :shock:  Ovaj joj je razbio monotoniju  :) 
Maketa je direktno iz kutije, nista nije skrecovano jer sam bio nestrpljiv da je zavrsim, a i nema se puno vremena za hobby. Tako da nisam uradio kontejner za rasprsivanje dima.
Mislim da su bela polja mogla biti uza 1-2 mm.
Dekal akrogrupe sa desne strane trupa sam popravio, nevidi se na slici jer nedostaje crni dekal preko zutog. To je sredjeno ali je maketa slikana pre nego sto sam to ispravio (sa leve strane je ok).
Sa dnje strane sam uradio malo vosha, mislim da sa gornjih strana netreba.








Nemsy_29

Dugo domacih akrobata nije bilo  ;D
Ima par greskica, al avion generalno lepo izgelda  :cheers

sezan

Odlican Galeb!Bas mi se svidja!Generalni utisak je super!Bravo!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Hawkeye

Najzad i u tim oznakama da ga vidim :) !Bravo majstore  :bravo !

'Уживај младићу за младости своје!'

drakii

Napred nashi, dopada, pozdrav

pekar

A gde mu je kontejner ispod trupa?
IL-76

wulf

Lep i pedantan rad , obzirom da si zurio .
Jako lepo mu stoji trobojka . :super

Profa

Lep rad, mada ima greškica - ne zameramo zbog želje za brzim završetkom :pilot - to bi u stvari trebalo zameriti, jer je bolje da malo duže traje, ali da je OK... ::)
look who's talking... :zvizduc
Bogu fala što sam Lala! :)

YU-DFY

Hvala na komentarima. Mogli ste i te greskice da napomenete pa da sledeci put obratim vecu paznju.

@pekar, ja lepo napisah u textu zasto nisam uradio kontejner za rasprsivanje dima.

ubermagog

ne znam kako izgleda u prirodi, ali po fotografijama mu fali još sjaja - pa možda kasnije možeš ako hoćeš da mu lupiš još jedan sloj gloss laka...

koliko vidim poklopac kabine ti je udlično legao!

malifly


YU-DFY

@Suba
U prirodi ima malo vise sjaja, al slazem se moglo bi i malo vise. Finis sam uradio polusjajnim lakom Vallejo. Da sam ga finisirao sjajnim, mislim da bi izgledao kao igracka. Sto se tice poklopca kabine, bilo je malo gitovanja oko vetrobranskog (ceonog) stakla.

mutayu

Lepo izgleda! Imam par primedbi i cini mi se da nije kasno da ponesto ispravis.
Na hrbatu si ostavio oba svetla protiv sudara. Prednje ukloni, nije ti potrebno za ovu verziju. Oboj antenu ADF-a na hrbatu u belo.
Unutrasnjost stajnog trapa kao i unutrasnja strana poklopaca stajnog trapa treba da bude u boji zelenog prajmera. To je neka olive green nijansa, pise ti detaljnije u uputstvu/sastavnici.
Felne tockova glavnih elasticnih nogu stajnog trapa treba da budu prljavo bele/svetlo sive boje.
Ako mozes i hoces napravi VOR/LOC antene i postavi ih na vertikalac.

Iwtcha

Jako lijepa maketa. Baš mi se sviđa ovako obojan, dođe i meni da napravim jednog.