MiG-21 UM RV SRJ 16158

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Evo zavrsih i ovu maketu.Na kraju me zeznuo poklopca t.j. dva poklopca jer su nekako bile zamutene.Uspeo sam da ih koliko toliko ispoliram opet ali nije to 100% ispolirano.Ovako ne izgleda lose ali bilo je puno bolje :S detaljirao sam stajni trap i kutije,Dodao IFF antene pitocev i jos milion sitnice.Pokusao sam da ga isprljam sto realnije mogu.


Vladimir

Jako verno izgleda.Svaka pohvala :super. Koja boja je u pitanju i cime je prljan?
Jos jednom  :super
Ф89 НС

sezan

Lep UM!Ima smeka!Bas su bili prljavi i musavi!Jos jedan u eskadrili!Bravo Dragane!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

dragan_mig31

Quote from: vija on 14-10-2010, 18:26:28
Jako verno izgleda.Svaka pohvala :super. Koja boja je u pitanju i cime je prljan?
Jos jednom  :super


Hvala.Boja je MM 1728 ligth ghost gray.Prljan je aibrushem + tamiya set D + tush i tecni sapun.

PELE

Lepo izgleda, svidja mi se!


Pozz

flanker

Možda je zbog odsustva svetla, ali čini mi se da je za nijansu tamniji i možda previše matiran...kažem možda zbog odsustva svetla.
Takođe, možda su pojedini paneli prenaglašeni, repni deo, a možda je to takođe utisak zbog svetla.
Stakla su sasvim ok, ne vidim neku zamućenost i generalno je jako lep i više mi se sviđa od Starfightera.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

lord sir giga

#6
Ali kad pre, ali stvarno kad pre, radis li ti stogod sem maketa, ides li negde, coveve jedes li ti.
Pa nemogu da veruje ali svaka ti cast, jos si ga dotero ko sa slike, sem dekala naravno koje nisi ni mogao da iscepkas posto bi onda mogli jedino u kantu, ali stvarno si je odradio.
Aj koliko ti je sati trebalo da je odradis, bas me interesuje.
Dobro de pretero sam ga imao si oko nedelju dana da ga zavrsis, ali stvarno si ga sredio bogovski, meni bi se farba susila jedan dan posle nanosenja, pa lak pa prljanje pa opet lak, pa za sve po jedan dan.
Svaka cast jos jednom.

slavco 83

MiG je odlican.kako si se zalio oko kvaliteta maketa je super ispalo....svigja mi se kako si ga zaprljao posebno zadnji deo oko izduva :cheers  ajde produzi tako cekaju te jod 30tak MiG 21c u steku.... :super

dragan_mig31

Hvala :) trenutno sam nezaposljen i apsolvent na fakultet.Jedem redovno i imam oko 100 kg a setam takodje redovno jer cu da ostanem bez devojku ako ne setam :D zezam se naravno.Stvar je u tome sto razredjujem boje sa nitrom i susim sve ostalo uz pomoc fena za susenje kosu :)

pozz

Quote from: lord sir giga on 14-10-2010, 21:02:32
Ali kad pre, ali stvarno kad pre, radis li ti stogod sem maketa, ides li negde, coveve jedes li ti.
Pa nemogu da veruje ali svaka ti cast, jos si ga dotero ko sa slike, sem dekala naravno koje nisi ni mogao da iscepkas posto bi onda mogli jedino u kantu, ali stvarno si je odradio.
Aj koliko ti je sati trebalo da je odradis, bas me interesuje.
Dobro de pretero sam ga imao si oko nedelju dana da ga zavrsis, ali stvarno si ga sredio bogovski, meni bi se farba susila jedan dan posle nanosenja, pa lak pa prljanje pa opet lak, pa za sve po jedan dan.
Svaka cast jos jednom.

Uff...

Ovo mi dođe malo teško ali moram da kažem pošto mislim da je konstruktivno.

Lično nisam pristašata hiperaktivnog tempa rada jer mislim, da za svaku maketu vredi uzeti vremena i da se svaki detalj i rad za koji se uzme vreme pri posmatranju makete dobro ističe, što na kraju utiče i na opći dojam.
To važi za kramp makete, kao i za Tamigawe.
Isto tako mi se čini, da maketar sa takvim tempom ne napreduje kako treba nego "štampa" makete istog kvaliteta.

Ako pogledam sebe, svaku maketu radim duže nego ranije ali mislim, da na kraju vredi.

Eto toliko.

Josip

nebkv

Sve je to licni utisak.U sustini kada je u pitanju rad za kolekciju nisam takvog misljenja jer kada napraviti kolekciju?Naravno neki kvalitet se podrazumeva
Ali se za takmicarske makete potpuno slazem sa JZ.Sa druge strane mislim  da je Dragan postigao lep odnos kvaliteta i brzine rada,pojedini primerci ne bi prosli uopste lose i kao takmicarski :bravo
Najbitnije je da je covek zadovoljan kada pogleda zavrsenu maketu,ako nije sve je dzaba
Meni se desavalo da sam potpuno nezadovoljan krajnjim izgledom neke makete za koju sam utrosio brdo vremena,a sasvim suprotno u pojedinim slucajevima relativno brzo odradjenih "kolekcijskih" maketa

dragan_mig31

Tacno :) ja ne radim makete za takmicenja niti planiram da se takmicim.Sad mozda nekad da odnesem maketu na neko takmicenje ako sam u stanju ali nikad ne bi radio maketu za takmicenje jer nebi to zavrsio ni za godinu dana rada.U zadnje vreme radio sam 4-5 makete odjednom pa zato ovako vam izgelda da radim brze nego ostali.Svaku drugu nedelju po jedna zavrsena maketa.Ali ovo su bile jos pre 3-4 meseci zapocete makete koje nisam imao zelju da radim a na rakju resio da iste te zavrsim :)

Quote from: nebkv on 15-10-2010, 13:30:23
Sve je to licni utisak.U sustini kada je u pitanju rad za kolekciju nisam takvog misljenja jer kada napraviti kolekciju?Naravno neki kvalitet se podrazumeva
Ali se za takmicarske makete potpuno slazem sa JZ.Sa druge strane mislim  da je Dragan postigao lep odnos kvaliteta i brzine rada,pojedini primerci ne bi prosli uopste lose i kao takmicarski :bravo
Najbitnije je da je covek zadovoljan kada pogleda zavrsenu maketu,ako nije sve je dzaba
Meni se desavalo da sam potpuno nezadovoljan krajnjim izgledom neke makete za koju sam utrosio brdo vremena,a sasvim suprotno u pojedinim slucajevima relativno brzo odradjenih "kolekcijskih" maketa

Goran A.

U sustini vazno je da su pedantno odradjene a nekad je i popunjenost police vazna koliko i sve drugo.

Patriota

Dragče, čoveče bre, da li ti spavaš u ovim migovima ili imaš koji u dvorištu ?  :naughty

Daj neki rad koji ne valja pošto mi više nedostaju reči pohvale!    ;D

Boki

Još jedan odličan MiG-onja iz tvoje radionice. ;)
Sviđa mi se prljanje kao i kako su dekali legli. jedino mi se čini da si malo "zbrzao" poklopac kabine, ali ništa što se, sa malo strpljenja, ne može popraviti. :)
Koji je ovo MiG-21 po redu?  :cheers

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.