P-51D Academy 1/72

Previous topic - Next topic

Slobo

Ovu maketu sam letos završio, aluminijum i anti-glare površina su rađeni erbrašem, a crvena na vertikalcu je četkica. Generalno sam zadovoljan, ali sam neke stvari i zeznuo.

Spoj krila i trupa sam trebao mnogo bolje da izgitujem i ošmirglam, jer je sloj aluminijuma otkrio svaku neravninu. Tu sam shvatio poentu prajmera. Pošto još nemam kompresor, već sam radio sa onom revell bocom, rešio sam da ništa ne diram, da ne bih još više ubrljao stvar.

Što se tiče dekala, uspeo sam da upropastim serijske brojeve letelice koji idu na vertikalac. Jedan mi se zgužvao pri skidanju sa nosača i nisam mogao da ga razvijem a da se skroz ne raspadne, a posle sam video da sam onaj drugi greškom bacio u đubre  :headbang Inače, čudni su bili ovi dekali, skloni su pucanju prilikom postavljanja na pravo mesto. Navikao sam na revellove, ti mi se nikad nisu kidali...

Panele sam istakao tehničkom olovkom, malo pastelima začađavio oko motora i napravio pojaseve za vezivanje od krep trake.

Eto, toliko od mene, pozdrav!




Patriota

Slobo, brate !

Ovo je čista perverzija ! :mjetal
Od mene ocena deset, položio si diplomski. :super
Mogla bi da posluži za svaki holivudski film, jer izgleda nenormalno realno !  :o

ubermagog

Ispao je prilično dobro!

Bitno je da si sam provalio par stvari pa ih sledeći put nećeš ponoviti  :)

Akademijevi dekali su poznati kao kilavi tako da nema razloga da se sekiraš oko toga. Njihove novije makete dolaze sa standardnim italijanskim pa su lakši i sigurniji za rad.

milogor_strashni

meni se djasvi, ja licno verovatno ne bih mogao bolje..
ali ajde da primetim i kritikujem, al se nadam da me neces ubiti :

- malchice je oronuo/iscepkan dekal na levom krilu
- vertikalac - crvena boja je malko podlila u panele.. s obe strane , rekao bih -> dobro maskiranje je keva, setite se zoro-a
- kokpit - tabla j isuvishe zamazana...da je bio samo drybrush nekom svetlom bojom da se istaknu konture, bolji bi efekat bio.. eventualno neki gloss preko instrumenata posle.. naravno, ima ludaka (u pozitivnom smislu) koji naprave kokpit za medalju, ali to je vec ... sajdzijski posao
- i kokpit opet.. svidjaju mi se pojasevi i sve.. ali mislim da mnogo shljasti.. ili je blic od aparata ili ubij to nekim lakom... ako moze...

u svakom slucaju, kritike su zaista dobronamerne, a ja se nadam da cu i ja mocu da se pohvalim soon sa istom maketom pa cemo da vidimo :)))

drakii

Nisam pobornik ubijanja volje, ali si izabrao mozda najpogreshnijeg predstavnika D Mustanga, gori je mozda stari Revell-ov, osa motora ispod ispravnognivoa, vertikalac samo lichi, kao i krila...., ali nisi ti kriv, doshlo doba autentichnosti, pa bih ti predlozio malo skuplju varijantu za dobrog Mustanga D , a ti to vech verovatno znash, osim prethodno pomenutih kritika, neznam koje iskustvo imash u radu, ali je ako merimo po postovima tvoj pochetak prilichno dobar, ali sve u svoje vreme, izvini ako sam se ogreshio o tvoj maketarski "staz", samo napred, pozdrav

relja

Mnogo dobro! Posebno mi se sviđa kako si uradio detalje u kabini.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Boki

Jako lepo odrađeno. Srebrna izgleda odlično, kao i detalji u kabini (pojasevi). :super
Sa dekalima sam i ja ranije imao problema (gužvanje i cepanje :( ). Sada koristim već oproban metod: ubacim u toplu (ne vrelu) vodu na tridesetak sekundi, stavim na papirnu maramicu i, kada dekal može da klizi po papiru na kome je, samo ga polako izguram da sklizne sa papira na svoje mesto na maketi :pilot.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Slobo

Hvala kolege na vašim mišljenjima i savetima!

@ milogor: biraj oružje  ;D šalim se, u pravu si, dekal jeste okrnjen, ispod njega je linija panela koju sam hteo da istaknem, pa se malko pokidao; crvena je bila malo više razređena, pa je krenula da teče po liniji panela, srećom nije daleko stigla  :); kokpit je malko musaviji, a za sjaj mislim da je od blica...

@ drakii: nemam ti šta zameriti kolega, izbor je pao na ovog Mustanga više zbog niske cene, a tačnost je kod mene u skroz drugom (ili trećem  :)) planu. Treba još mnoooogo maketa da uradim dоk ne počnem da razmišljam o njihovoj tačnosti, valjda sam sad u fazi "dokle god liči na avion - dobro je"  :D

Pozdrav!

milogor_strashni

Slobo, kolego i borcu na dvobojima  :pilot... samo da kazem da sam i ja u istom fazonu.. manje vishe zbog cene... kvalitet makete je pozeljan ali ne i presudan... zanima me samo super osecaj dok pravim tako nesto. farbam, bezbroj puta chistim brash i tako dalje.. ako je maketa krsh, vishe frke al nema veze, ako su dekali raspad, sta je tu je - bice bolje (zato je shtek vec sad u nevidjenom broju).

tako da.. samo napred!

dusko

Pridruzujem se cestitkama i samo napred .

Kerber

Dobar rad.
NMF je lepo "legao" na maketu, a lici na Mustanga, ako ne trazis previse od proizvodjaca/makete. Sasvim je OK, nema tu sta da se mislis!
To je valjda i najbitnije - uzivaj u hobiju !
Samo napred !

Iwtcha

Jako dobar rad. Ima još mjesta za dorade, ali sljedeča maketa če biti oš bolja. Svaka čast.