FW TL-Jager Flitzer 1/72 Revell

Previous topic - Next topic

Boki

Dakle, kao što naslov kaže, u pitanju je Revell Focke-Wulf TL Jager "Flitzer" u razmeri 1/72.
Rađen direktno iz kutije, bez dodataka i po "ŠBBKBB" šemi. Rađeno presenčenje i prljano pastelima. :)
Maketa je jako lepa za sklapanje i nisam imao nikakvih problema sa njom.  :super




Pozdrav svima  :cheers

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Slobo

Mnogo lepo, čestitam  :super
Kamuflaža mu baš dobro leži!
I ja imam jednog na lageru, al' se ne usuđujem još da ga radim, dok se ne izveštim još  :)
Pozdrav!

Sandman

odlichan povratak u maketarske vode Boki ;) dugo te nije bilo :)

svidja mi se efekat preshadinga, a sam prelaz izmedju donjeg i gornjeg dela kamuflaze je jako fino ispao!

odlichan rad, donesi ga obavezno u novembru na takmichenje lepo bi bilo videti ga i uzivo ;)


dragan_mig31

svaka cast.odlicno si je ofarbao i ostario.

barbarossa

epa Boki, bas mi se svidja, jes da ne volim makete aviona koji nikada nisu napravljeni (kod ovog jeste nedovrsena maketa od drveta u razmeri 1/1), ali ovo je osvezenje obzirom da odavno nisam video nesto novo kod tebe, u svakom slucaju vidimo se na takmicenju 6. novembra

Hawkeye

Ovo Boki da izneses na takmicenje,cista desetka :) !

'Уживај младићу за младости своје!'

Kerber

Odlican 5 !
Dopada mi se rad, pedantno, kao i uvek !

sezan

Bas dobar!Odlican rad i odlicno farbanje!Svaka cast!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Iwtcha

Odlićan rad. Bojanje je stvarno fenomenalno i pedantno

Boki

Hvala svima na komentarima. Drago mi je da vam se dopada.  :cheers

Prelaz između boja (motling) sam prvi put radio erbrašem (stari dobri ruski aerograf  :super). Nije idealno, ali sam prilično zadovoljan kako je ispalo (hvala Jovanu na savetima ;) ).
Zaboravih da dodam da je Pito cev rađen od medicinske igle, a crvene trake na repovima su farbane (iako su u kompletu već date kao dekali).

Potrudiću se da ga donesem na takmičenje, ali je moguće da ću u Niš doći direktno iz Sokobanje. Videćemo :think .
U svakom slučaju, "Šeki's on the road agaun."  :pilot

P.S. Slobo, radi je slobodno. Maketa je jako zahvalna za rad: malo delova koji se lepo uklapaju, bez mnogo "štrčećih" elemenata (sem Pito cevi i male antene sa donje strane), a sve oznake su "ŠBBKBB" tako da ne možeš nikako da pogrešiš.
"Šta god da se desi, pravi se da je namerno." :D

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

drakii

Maketa dopada, urada, a gdin Barbarossa pomenu da je udrvenjena u 1:1, jeste, ali je izradjeno dosta delova za dva prototipa, preko 70 %, te i nije total SHBBKBB, a ima glasina da je komletiran u Rusiji, te da je i u Argentini delano na tu temu, Pilqui npr, a maketa je tzv serijski Flitzer, Special hoby ga radi u atrapsko-prototipskoj varijanti, pozdrav

malifly

Lep avion i preterana kamuflaza, svaka cast!!! ;D :o