1:72 Aacedmy f-86 JRV

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Zdravo.U toku ostale makete polako sam i ovaj Sabre radio.Maketa je milina za rad i imam samo pohvalne reci za ovu maketu.Slaze se kao od sale a detalje su u izobilje.Kokpit je ludilo i ne treba ama bukvalno bilo sta sem pojase koje sam dodao.Farbana MM chrome silver i njene varijacije koje sam dobio sa nekoliko kapi crne boje.Dekale su LH i su lepo legle na maketu bez bilo kakav problem.Na kraju sam lakirao maketu sa polusjajni lak MM ali na fotografije se to nesto nevidi bas.

uzivajte




Sneni

F86 mi je jedan od najljepših aviona... odlično si ga uradio, uvijek je lijepo vidjeti naše oznake :cheers jedino mi se čini da su horizontalci pod nekim čudnim uglom, ali to može biti do fotografisanja.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

sezan

Lep Sejbr ,jos jedna ptica u jatu!Samo napred!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA


Iwtcha

Uuu Dragane, fenomenalno izgleda :super

Reaper

Daj Dragane..... pa kad prije....prava si tvornica..... odlican rad, kao i uvijek..... :bravo

PELE

Jel to onaj Sabre sto treba da ga farbas najmanje nedelju dana?  :hahaha

Stvarno si lik, svaka ti cast, ovo je fenomenalno!  :o Bas mi se svidja!


Pozz

Hawkeye

Auuu Dragane,izeo si ga  :o ,svaka cast  :bravo !

'Уживај младићу за младости своје!'

Nemsy_29

Sabre posle duzeg vremena  ;D
Akademac je odlicna maketa, i rezultat je generalno dobar. Jedino sto na slikama srebrna vuce vise na svetlo sivu zbog laka, al verujem da se uzivo lepo vidi srebrna nijansa  :)

malifly

Evo i jednog od teba a da nije Mig 21. ;D Svaka cast, super je ispao!!! :super :super :super

#10
Evo, ja imam primedbu na samu Academy maketu koja generalno i je i nije.
Najveća zamerka i glupost sa strane proizvođača (a koju niko od maketara da primeti) je to, da je vetrobran odliven "inside out", t.j. da su ramovi sa unutrašnje strane a spolja je sve glatko.
Isto tako nekako ne  naležu maska i usisnik, pa je bolje sve zatvoriti poklopcem.

Sam rad je vrlo korektan ali me smetaju previše istaknuti paneli. Mislim, da ih na srebrnim avionima ne treba toliko isticati, bar u odnosu na prave avione.
Isto tako pofarbaj u crveno one vertikalne pločice na sredini krila (zaboravio pravi izraz)!

Josip

dragan_mig31

Zdravo Josipe.U pravo si za one ramove vetrobranskog stakla ali to nevidim niti jedan nacin kako da ispravim.Usisnik i izduv sam zatvorio sa one poklopce koje acadmy daje i ja mislim da to doda na sam realizam.One usmerivace vazduha(valja je to to) na krilima mislim da nisu na svaki sejbr u crvenoj boji.Paneli su jedva lagano istaknuti ali na fotografije se previse vide(to je valjda zbog moje lose fotografisanje).Ja sam gledao neke fotografije izbliza gde se vidi lepo da su panele prljave i da sami avioni nisu tako cisti kao sto izgledaju izdaleka. :)

pozz

drakii

Ovo nije ni kritika ni preporuka, ali za iskusnog i vrlo plodnog maketara, a posebno kada je u pitanju Messerschmitt P 1101 C alias North American Sabre, pa josh sa JRV oznakama, nije problem tonirati plehove, iako postaren nije ni sada kasno, inache mi se mnogo dopada, a tebi BRAVO

dragan_mig31

Drakii pa ima tonirane panele :) izduv i paneli gde su topovi a takodje i onaj na vertikalca.Ostale nisam hteo da toniram jer nisam bio siguran kako je bilo na prave avione.

Profa

Divan je!!!
Šteta samo što nekako nije sjajan, nedostaje mi...
Planiram i ja odavno da ga nabavim, pa da radim u dujetu njega i F-84 :pilot
Bogu fala što sam Lala! :)