Jos malo ranih radova by Dagger - Fw-190D

Previous topic - Next topic

husky

Nekada kad nije bilo da se kupi toliko setova za doradu i raznoraznih dekala, koji mogu da zamene one u kutji, uradio sam, pa kasnije reparirao ovu maketu.
U pitanju je Hasegawin Fw-190 D-9 u 1/72.
S obzirom da su mu dekali vec bili upotrebljeni, iskoristio sam one koje sam imao na raspolaganju, a to su dekali od Bf 109F koji dolaze uz, tada novu Italerijevu maketu u 1/72.
Maketa je uradjena prvi put 1992 a reparirana 1994 godine.
Dobro se drzi za jednu trinaestogodisnjakinju...fali joj samo poklopac stajnog trapa i krilni topovi, ali su i oni na polici, dok se ne smilujem da ih jednom ponovo zalepim.
U jedno sam siguran, ova maketa ce jos dugo stajati na mojoj polici, rame uz rame sa mnogo novijim i vecim.











Sve makete koje sam do sada postavio, radjene su ruskim brasem Aerograf.

Boki

Ma ispalo je fenomenalno. Svaka ti cast.
Mozda sam dosadan, ali kako je "doradjen"?

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

husky

Igla je dodatno zasiljena kod strugara(metaloglodaca), napravljen regulator protoka-pa je od single action postao duble action brash, doradjena kantica za sipanje farbe-tj. napravljena nova, malo sredjene dizne, zamenjeni dihtunzi unutar brasa koji su u originalu plasticni ili kevlarski-zamenjeni gumenim...to je to u sustini.
Veliki je posao i ne isplati se u dansnje vreme jer te sve to izadje kao da kupis malo bolji Badzerov ili neki slican bras.
Ja sam to radio u prvoj polovini devedesetih dok je "Rus" bio vrlo popularan i lako se nalazio i kad je jedan od najboljih braseva na rzistu po ceni i kvalitetu bio Badzer 150 a o Paseu ili nekom boljem je moglo samo da se sanja!