Još jednom: Balkan Models dekali +1:72 Zvezda MiG-21 PFM

Previous topic - Next topic

Evo obečanih slika :)

Dekali su odlične kvalitete na vrlo tankom filmu. Gloss lak je nanesen samo radi zaštite pošto se film uopšte ne primečuje na gotovoj maketi.
Jedina slabost su stensili kojih ima stvarno mnogo pa uzimaju dosta vremena i živaca za pravilno i puno nanošenje. Pogotovo zato što imaju vrlo dobar grip pa treba biti pažljiv, da su na pravom mestu kada se pritisnu na maketu.
Najbolje ih je micati vrhom drvene čačkalice na mokroj podlozi.
Jedino mesto gde sam koristio dekal softener je repna trobojka i to samo zbog onog glupog romboidnog ispupčenja.

Dekale toplo preporučujem ukoliko imate želje, da napravite verodostojnu maketu MiGa-21

Josip

P.S. Pošto je na trupu najviše stensila maketu sam slikao uglavnom iz profila.















dragan_mig31

odlicno izgelda dvaeskec.jedino sto mu fali weathering :P koja je ova srebrena boja?jako lepo izgleda.

Nemsy_29

Super je ispao, meni se svidja. Mozda mu fali wash al i bez njega izgleda lepo
:cheers

Profa

Imenitno, JŽ, imenitno!! :bravo
Meni prljanje uopšte ne nedostaje u ovom slučaju, baš je lep i čist k'o upisan :D
Jedva čekam da i ja pokupim dekale, pa ondak da nađem maketu...
Bogu fala što sam Lala! :)

Boja je akrilna Air Vallejo chrom.
Pošto sam postao otac, zbog štetnih sastojaka prestao sam sa upotrebom enamel boja u tesnom stanu, i koristim samo akrile.
Ovaj chrom je još najfinija nijansa Vallejo metalizera koji generalno pate od ponešto prekrupnog zrna i veoma su dojmljivi za ogrebotine, pa ofarbanu maketu treba što pre zaštiti lakom i čačkati samo drvenim alatkama (zato upotreba čačkalice kod nanošenja dekala).

Maketa namerno nije starena jer je demo uzorak.

Josip

dragan_mig31

Josipe na ivicu sam zbog ova tvoja maketa da i ja pocem da radim sa akrilima :) svaka cast jos jednom  :o :o :o :o

Hvala vam na komentarima.

Dragane, najteže je progutati knedlu pa pokloniti ili razprodati svoju godinama skupljanu i dopunjavanu zbirku enamela te početi iz početka.
Ako u blizini nemaš nekog sigurnog dobavljača akrilnih boja, onda ih zasada ne nabavljaj.
Vallejo ima seriju air, za airbrush, i obične, za četku.
Tope se vodom ili namenskim preparatom a alatke se čiste najobičnijim windexom od. čistilom za staklo.

Ja se nadam, da če i Revell što pre početi sa distribucijom svojih akrila na našem tržištu.

Josip

sezan

Odlican 5+ !Svaka cast! Od  cega ti je ovaj stalak?Pozz!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Hawkeye


'Уживај младићу за младости своје!'

Boki

Oh, stvarno kao pravi. Sviđa mi se i oznaka (munja na boku). Odličan rad. :super

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Iwtcha


ikarus214

ovo je najbolje odradjen Mig-21 kojeg sam u zivotu video!   :god

Hvala vam ljudi ali ne treba preterivati.
Maketa je sasvim prosečan rad a fotografije i dekali su možda ono što mu daje dobar look.

Stalak je inače onaj za zastavice raznih firmi ili klubova, koje se drže na pisačim stolovima.
Odpilio sam mu vrh sa kukicom za zastavu i na pojedinim mestima ga polivao vrelom vodom te savio po želji.

Josip