Airfix 1:48 Supermarine Spitfire Mk.Vb

Previous topic - Next topic

milogor_strashni

Djeva htela da me iznenadi pa mi kupila ovu maketu (cudna jedna, podrzava sto "gubim vreme i buljim oci nocu")

pozitivna panelizacija, uklapanje zlo i naopako... potroshih sto kila gita (i pare) i tome slicno... elem, bash me zanima sta ce da ispadne na kraju... stakla za kabinu shmirglam vec par dana...pronto-shmirgla-pronto-shmirgla (kuca  poso)






sad ide rezanje panela.. to ce biti spektakl  >:D
al sta cu, moram  :love

sve za ljubav :)  - (i moju prvu kampanju)

relja

#1
Airfix pakuje i krila za Mk. Vc sa istim ovim trupom, sa tim što je trup zaista potpuno isti - linije između panela u pozitivu, a na novim krilima su u negativu.
Već neko vreme se bavim tom maketom... uklapanje trupa je najbolje bez ikakvih žabica i opet treba gitovati, a Vouks filter je priča za sebe...

Urezivanje panela na trupu bi ti išlo lakše da nisi spojio krila i trup, ali sad je malo kasno za takav savet.

Dobar scriber i samo lagano i pažljivo uz postojeće linije, i bez nervoze.

Kako si mislio da postaviš propeler?
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

relja

Evo kako može da se izvede - Dymo traka, skrajber, Tamija git...





"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

milogor_strashni

nastavak radova:

kokpit.. rezanje panela jer je maketa imala pozitivnu panelizaciju.. preshade, maska, farbanje, trista cuda..maska sa blutac-om... gomilu fora prvi put primenjujem.. malko skidanja farbe i sl.
generalno, ova maketa ce da bude test za svasta nesto...







uskoro pronto pa dekali itd

Pozdrav,
Milan

relja

Za prvi put je veoma, veoma dobro.
Samo, ne treba ti baš toliko Blue Tack-a, paus papir i "trakica" deblije milimetar-dva su dovoljni. Možda bi mogao da malo izblediš i ujednačiš braon polja po obodima. Ne znam šta si koristio, ali za Humbrol akrile, npr, je dovoljno i blago brisanje vlažnom krpicom (kad se boja osuši, naravno).
Biće to jedan lep Spit.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Ivan Panon

ej moram da te pitam...to sto stavljas sto lici na plastelin...jel to nesto bas za makete ili stvarno neka glina plastelin ili sta vec...?

NecaRamone

To je Blue Tack, moze da se nadje u knjizarama(zavodove ga imaju), takodje ima i patafix a ima i neki faber castellov, ja mislim. Ima par tema o njemu na forumu. Sav je polu gnjecav moze da se oblikuje, dobar je za maskiranje.

milogor_strashni

a moze i patafix... ima ga u rodicu ... krdo...
:)

elem, bitno je da ne stoji dugo na maketi, jer je posle zezanje skinuti ga... ali ne toliko preterano koliko mogucnost da se maskira vrlo brzo i efetno  :deadhorse

medico

mislim da si uspeo da je izvuces ! maketa je malo zastarela za danasnje standarde ali je dobra polazna osnova uz malo truda moze da se vrlo lepo uradi i farbanje dobro , svidja mi se efekat izbledele boje na 'vrelom Africkom suncu'  ;)

milogor_strashni

 :-\
goootovo...sajle i svetla mozda.. al mozda. mislim da cu da je odlozim na neko vreme..
u svakom slucaju, nevidjeno sam zadovoljan kako je ispala s obzirom da je nevidjen krsh.. kako plastika tako sama maketa..

bitno je da sam non stop eksperimentisao sa raznim tehnikama koje su opisane ovde a i na netu uopste.. posmatravshi kao eksperiment... meni mi super...

e sad.. valjda je trip da modovi ovo stave pod zavresene makete.. kako bilo.. idemo dalje.. ziveo pesak :)

dakle... No.92 (east india) squadron, Raf, western desert, Severna Afrika, Neville Duke, 28 pobeda

















bash bih voleo da napravim parche peska i da ga stavim .. ispao bi strava... moracu i to da bistrim  :think

Pozdrav,
Milan

djos & filip

Svidja mi se kako si ga uradio, deluje onako kako i treba....dobrano izandjan.

Kakva god maketa bila, ovako odradjena deluje dobro.

Svaka cast

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Boki

Pravi pustinjski Spit :pilot. Baš je dobar. Sviđa mi se kako su boje malo izbledele, a i prljanje je odlično. :super

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.